“Лікує не інтернет, а доктор”: франківські медики закликають не лікувати дітей самостійно

 • В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні сьогодні, 28 лютого, розповіли про те, як нам допомагає імунна система та як підвищити імунітет.

  Зустріч провели до Всесвітнього дня імунітету. Щорічно його відзначають 1 березня.

  За словами лікарів імунна система відповідає за два важливих процеси: відновлення функцій систем, та захист організму. Зокрема, імунітет захищає людей від інфекційних захворювань і допомогти своєму організму можна, роблячи щеплення.

  Покращити свій імунітет можна завдяки правильному харчуванню та способу життя, відмовившись від шкідливих звичок, також допомагає загартування і спорт. Не варто без потреби пити таблетки бо це також впливає на імунітет людини. Дбати варто і про свій психоемоційний стан.

  Експерт із епідеміології департаменту охорони здоров‘я ОДА Євгенія Чурпіта каже, що у 2019 році прикарпатці покращили свій захист і значно більше щеплень зробили зокрема для своїх дітей.

  Втім, медики звертають увагу на те, що дітей не варто лікувати медикаментами самотужки. До цього відноситься і прийом антибіотиків, і вітаміни.

  «Будь-які медикаменти, які призначаються батьками, не мають підґрунтя і наукової підстави. Батьки так можуть нашкодити своїй дитині. Лікує не інтернет, а ваш доктор», – наголошує Галина Бенько, експерт з імунології департаменту охорони здоров‘я ОДА.

  Вона порадила не шкодити дітям, зважено підходити до того, що є у дитячій аптечці і дати можливість імунітету сильнішати і захищати дитину. Зачепили також питання коронавірусу і поширеного зараз грипу.

  Медики радять дбати про свою гігієну і при перших ознаках захворювання йти до лікаря. Не забувати про кашлевий етикет і якщо захворів – лікуватися вдома.

  Від грипу за словами медиків в Україні за епідсезон померли 48 людей, втім на Франківщині жодної смерті, а показник захворюваності трохи знизився.

  Нагадаємо: У Франківську розповіли, за що треба буде платити в лікарнях

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!