VIII літературний фестиваль «Покрова» імені Тараса Мельничука стартував учора, 13 жовтня, літературними читаннями в стінах Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника. Відтак поетичну антологію в рамках фесту презентували калуські поети Остап Микитюк та Оленка Бараненко в Обласній універсальній бібілотеці ім.І.Франка.
А завершився перший день «Покрови» читаннями віршів Василя Андрушка та Василя Шкургана в книгарні «Є». Обидвоє поетів добре знали Тараса Мельничука і розповіли багато цікавого про його життя та творчість.
Модерував захід голова Івано-Франківської обласної національної спілки письменників України та один із організаторів фестивалю “Покрова” Євген Баран.
Василь Шкурган, дуже оригінальний і потужний поет і новеліст зі Смодної Косівського району, щороку є учасником фестивалю «Покрова» ім.Т.Мельничука. Учора поет читав свої нові вірші, написані у традиційному для нього стилі – гуцульським діалектом та з відображенням карпатського космосу, зокрема «Сегодне на сегодне», «В’єлит сві чєсу кавальчик» та ін.
Василь Шкурган розповів, що вірші насправді пише рідко і має в своєму доробку багато незакінчених заміток, чернеток і нарисів. Однак як тільки йому стає зрозуміло, чим його майбутній твір закінчиться, він його перестає цікавити.
Євген Баран, який модерував літературні читання, навів паралелі між карпатською екзотикою поезії Василя Шкургана та особливістю мови та метафорики Петра Мідянки із Закарпаття.
Василь Андрушко, відомий художник, скульптор, поет з Коломиї, на літвечорі читав свої нові верлібри, а також дещо із поетичної книги «Колаж і…» Свої вірші Василь Андрушко переспівував улюбленою народною піснею “Голуб на черешні, голубка на вишні…”
Читайте також про творчу майстерню Василя Андрушка в Коломиї: Там, де «душє на місци»…
Євген Баран зазначає, що поетичний світ Василя Андрушка є світом «символів, звуків, відчуттів. Така поезія, як правило, не потребує коментування, якогось пояснення. Вона не потребує розшифрування. Бо вона водночас відкрита, як навколишній світ, світ природи, і оповита таїною, як внутрішній світ людини, який також є світом природи, який також є світом природи».
Літературний вечір відбувся в дуже теплій атмосфері, адже на нього завітали близькі друзі Василя Шкургана та Василя Андрушка – письменники Степан Процюк, Світлана Бреславська, Микола Близнюк, Ярослав Ткачівський, Іван Війтенко, Олександр Букатюк, Василь Тулай, Василь Карп’юк, Ярослав Ясінський та ін.