“Ляпас українському народу”: посол України в Німеччині про заборону української символіки у Берліні 8-9 травня

 • У Берліні влада заборонила використання прапорів України та будь-якої української символіки 8 і 9 травня під час пам’ятних заходів.

  У ці дні в столиці Німеччини планується проведення понад 50 пам’ятних заходів та демонстрацій, присвячених 77-м роковинам закінчення війни 1945 року, пише німецьке видання RND, передає “ТСН”.

  Заходи супроводжуватимуть 3400 поліцейських.

  Щоб уникнути можливих провокацій, влада Берліна заборонила 8 і 9 травня використання будь-якої української символіки. За словами начальниці поліції Берліна Барбари Словик, поліція бачить “дуже делікатну ситуацію ризику”.

  Вона додала, що поліція захищатиме “гідну пам’ять”, але водночас вживатиме заходів проти “будь-якої форми підтримки, схвалення, чи прославлення загарбницької війни Росії проти України”.

  Мета – не допустити інструменталізації вшанування пам’яті.

  “Важливо запобігти провокаціям та ескалації”, – сказала сенатор Соціал-демократичної партії Німеччини Айріс Шпрангер.

  Своєю чергою, посол України в Німеччині Андрій Мельник був обурений рішенням про заборону використання української символіки 8 і 9 травня і назвав це “ляпасом українському народу”.

  “Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила 8 та 9 травня носіння українських прапорів. Це ляпас Україні та ляпас українському народу. Це не лише свідчить про відсутність такту, а є катастрофічним політичним рішенням”, – сказав Мельник.

  Читайте також: Тепер без комсомольців і “таваріщєй”: Зеленський підписав закон про дерадянізацію законодавства

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!