Литва підозрює, що РФ продає зерно з окупованих територій України через балтійські порти

 • Одним із можливих шляхів експорту викраденого зерна є використання транспортно-вантажних компаній та портів країн Балтії.

  У Міністерстві сільського господарства Литви з’явилась інформація, що зерно з окупованих територій України, можливо, реалізується Росією через порти Балтійського моря, через що було запроваджено заходи посиленого контролю. Про це повідомляє Delfi, пише УНН.

  Зазначається, що відомство терміново вжило заходів щодо посилення контролю над зерном, яке ввозиться з РФ та інших країн підвищеного рівня ризику.

  “Ми плануємо провести комплексну перевірку зерна, що ввозиться до Литви з країн підвищеного рівня ризику, включно з аналізом походження зерна. З приводу останнього аналізу ми консультуємося з Міністерством довкілля, продовольства і сільського господарства Великої Британії, оскільки тільки у Великій Британії є лабораторії, здатні перевірити походження зерна. Перевірка набуде чинності найближчим часом після узгодження методологічних вимог”, – йдеться у повідомленні.

  У Мінсільгоспі підтвердили, що 21 лютого вони отримали лист від міністра сільського господарства України, в якому йдеться, що Росія отримує прибуток від експорту зерна з окупованих територій України до третіх країн.

 • “Ми дуже серйозно ставимося до отриманої інформації – у Росії не повинно бути жодної можливості використовувати інфраструктуру Литви та отримувати прибуток від продажу українського зерна”, – заявили у міністерстві.

  Нагадаємо, на кордоні з Польщею в бік України заблоковано 2,4 тисячі фур

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!