Любов за гроші

«Вам, жінкам, значно простіше жити!» – сказав мені якось друг. Ми того вечора розмовляли про роботу, бізнес, про те, звідки в чоловіків у нашому місті взагалі беруться гроші на такі дорогі автомобілі, будинки тощо. Бо наче всі навколо ниють, що країна бідна, проте ниють в дорогих авто.

Я ще не навчилася заробляти так багато і швидко, як витрачати. Чоловіки іноді кажуть, що мені це і не потрібно. Бо ж я жінка і мені (далі цитата) «можна просто знайти нормального мужика з баблом, звісити ноги і жити щасливо». І чомусь, коли я починаю сперечатися – мовляв, це споживацтво, а як же почуття, і що гаманець взагалі не головне у коханні – зі мною готові згодитися не так вже й багато людей.

Здебільшого мене вчать жити і шукати чоловіка з гаманцем не дорослі жінки, які, мабуть, знають про стосунки значно більше, а юні дівчатка, які досі не злізли із шиї батьків. Такі люди в принципі не знають, що таке проблема, бо для них біда – коли тато не дав гроші на нову сумку. Саме такі жінки з часом вважають, що за їхню любов потрібно платити, і платити немало.

Я знала дівчат, які приїхали до Львова вчитися і кілька місяців відкладали гроші на дорогий одяг, макіяж та зачіску, щоб прийти в конкретний клуб і знайти собі багатого чоловіка. І таки знайшли! Знаю пару, в якій дівчина свариться лише заради примирення: вона йому скандал, він їй – телефон, вона образилася, він їй – сережки, вона хотіла розійтися – він подарував їй автомобіль. Ця пара тримається разом вже років десять лише завдяки його платоспроможності. Знаю також дівчат, які знайомилися з хлопцями, не знаючи про них нічого, зате добре розвідавши, де працюють і скільки заробляють їхні батьки.

Виглядає, ніби багатьох жінок цікавлять виключно гроші і нічого більше. Ні, ми зараз не ведемо розмову про чоловіка, який буде брати в тебе гроші на проїзд і просити щось йому купити. І не про тих, які щиро не розуміють, навіщо ти витрачаєш на догляд за собою свою ж зарплату. Просто часом панянки вважають, що хай він п’є, б’є і зраджує, зате до подруг можна приїхати новою автівкою і відпочивати в «кращому готелі, ніж той, в якому була Людка».

Насправді багато жінок також сходяться на тому, що чоловік не має заробляти менше, ніж його половинка, і не має бути скнарою, бо ж питання в тому, скільки ти готовий дати коханій людині і чи робиш це щиро. А бажання знайти собі ходячий банкомат вони пояснюють тим, що жінки, можливо, просто жили у скрутних умовах і тепер шукають те, чого їм гостро не вистачало колись.

Ось я маю друга, який кілька років мав стосунки із такою дівчиною. Грошей у нього справді багато, але заробляв він їх сам, отже і вільного часу у нього було вкрай мало. Він намагався показати коханій, що любить її, даруючи подарунки, допомагаючи, вигадуючи щось цікаве на відпочинок, і для дівчини, яка не виїжджала за межі Івано-Франківської області, спершу цього будо досить. Але згодом стало мало, мало, мало. Дівчина могла образитися через відсутність басейна у готелі, вимагати у чоловіка ще більше грошей і ще більше часу, який він витрачав на заробляння цих грошей. Вистачало його надовго, проте врешті вона таки повернулася до батьківської хати десь біля Франківська – з великими запитами, але все ще без грошей і перспектив…

Зрештою, чоловіків, які вважають, що жінка має брати гроші та мовчати, я теж зустрічала багато. Часто просила їх продемонструвати, що вони можуть зробити без грошей, і в результаті з’ясовувала, що із фантазією у них – біда. Тож, гадаю, їм гріх скаржитися на меркантильних жінок словами: «Їй і те придбав, і те купив, то чому вона така зла?»

Ми досить довго розмовляли з дівчатами на цю тему і зійшлися лише на тому, що чоловік повинен мати голову на плечах. Бо якщо людина розумна, вона знайде спосіб, як заробити і як розумно розпорядитися коштами. А я наразі не готова відстоювати позицію «з милим рай і в курені». Хтозна, може, тому, що не мала ні надто жадібних, ні непристойно багатих мужчин.

Втім дівчат, які мріють про кароокий безлімітний гаманець зростом 190 см, є немало. І ясно, що багато хто його таки знайде.

Марта БАРАНЕЦЬКА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!