«Людина від Бога»: у Франківську відкрили пам’ятну дошку відомому митцю

  • Сьогодні, 13 листопада, в Івано-Франківську відкрили про анотаційну дошку відомому митцю Богдану Волосянку.

    Богдан Волосянко – доцент Івано-Франківського національного медичного університету та заслужений працівник культури України.

    Дошку відкрили з нагоди 55-ліття чоловічої капели “Сурма”. Саме Волосянко був її засновником.

    «Правильно, що сьогодні ми відкриваємо цю дошку. Її відкрили в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”. Це уже наша 128 дошка. Передусім відкриваємо їх для громади, щоб мешканці пам’ятали видатних людей міста у якому живуть. «Сурму» не можна уявити без пана Богдана. Це людина великим серцем та щирою душею, патріот», – говорить міський голова Руслан Марцінків.

    Мер анонсував, що наступного року до Дня міста випустять книжку з біографіями про героїв міста. Її передадуть у всі бібліотеки та книгарні: всі охочі зможуть її прочитати і придбати.

    «Це людина від Бога. Як тільки ми поставили на ноги капелу, Богдан Михайлович відійшов у вічність. Але ми й надалі працювали, він був би цьому дуже радий. Наразі маю честь працювати з його сином та онучкою в одному університеті», – каже ректор Івано-Франківського медичного національного університету Микола Рожко.

  • 6 червня 2012 року перестало битися серце видатного митця. Винятково різносторонньо обдарована творча особистість, просвітитель, організатор і загалом світла людина, енергія і харизма якого мала вплив на велике коло людей, що гуртувались навколо нього. Таким був Богдан Волосянко. Більше у матеріалі – «Його душа жила в музиці».

    Народився Богдан Волосянко в 1930 році у Варшаві у сім’ї військового лікаря. Згодом сім’я переїхала в Україну. Під час німецької окупації навчався в Станіславській гімназії. Ще в школі навчився грати на духовних інструментах. У 1990 році при Івано-Франківському національному медичному університеті Богдан Волосянко створив чоловічу хорову капелу «Сурма».

    Крім того, був керівником туберкульозного диспансеру в селі Нові Кривотули, працював головним лікарем Лисецької районної лікарні. За життя він отримав чимало грамот, нагород, відзнак. В університеті він працював до останніх літ свого життя.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!