Магія чисел: у Франківську відремонтують 15-ті історичні двері

 • Сьогодні, 12 березня, в Івано-Франківську для проведення ремонту зняли історичні двері з будівлі на Грушевського, 7.

  Марія Козакевич, співавторка ініціативи #ФранківськЯкийТребаБерегти, каже: будівля, в якій наразі знаходиться фізіологічний корпус ІФНМУ, була збудована в 1904 році.

  “Архітектура – це обличчя нашого старовинного міста, і її потрібно підтримувати в належному стані. Адже тоді вона може сподобатися гостям міста, а наші діти зможуть вирости свідомими та відповідальними”, – розповідає активістка.

  Двері будівлі ІФНМУ стануть 15-ми, які зняли на ремонт в рамках ініціативи. До фінансування долучився університет та небайдужі лікарі.

  “Для створення емблеми 15-го “Свята ковалів” ми взяли саме фрамугу від цих дверей. Ми ще не знали тоді, що будемо їх реставрувати. Така от магія чисел”, – додав Сергій Полуботько, коваль та реставратор.

  Ректор ІФНМУ Микола Рожко каже: були такі часи, коли університету не вистачало навіть коштів на зарплати, тоді про подібні речі навіть не могло йтися.

 • “На щастя, пройшов час – і зроблено багато. З’явилися нові можливості, і ми свідомо йдемо на це, щоб будівля стала окрасою міста”, – зазначив Рожко.

  Нагадаємо, в Івано-Франківську на Грушевського, 41 встановили відреставровані двері.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!