Майже рік “Калуські бджілки” готують передачі для фронту і чекають на перемогу (ФОТО)

  • Сухі борщі, супи, каші, тушонки, паштети, запечене м’ясо та сало, різні смаколики “Калуських бджілок” добре знають бійці на передовій. Ось уже майже рік, як небайдужі жителі Калуша та його околиць готують передачі для військових на фронті, повідомляє “Галицький кореспондент”.

    До слова, волонтери вже насушили декілька тонн овочів, які потім фасують порційно для сухих “борщів бандерівських”, “супів з криївки”, “каш націоналіста”. Крім того, понад 3 тисячі банок тушонок та паштетів вже передали для ЗСУ.

    “З березня минулого року ми без вихідних готуємо і передаємо нашим захисникам готові продукти харчування, – розповіла “Галицькому кореспонденту” ініціаторка “Калуських бджілок” вчитель історії калуського ліцею №3 Лілія Микитин. – Коли минулого року почалася повномасштабна війна, я була вагітна четвертою дитиною. Мені радо відгукнулися допомагати й інші жінки-однодумці: Вікторія, яка незважаючи на те, що є матір’ю чотирьох дітей, знаходить час збирати, готувати та сушити овочі на фронт, Наталія з сім’єю, Людмила, Аліса, Галя, Оксана, дві Марії (з етичних міркувань я не вказую їх прізвища). Як кажуть, добрі справи робляться тихо”.

    Допомагають жінкам і чоловіки, для них також завжди є робота: підняти і закрутити автоклав, в якому готують тушонки та печінкові паштети, квасолю з м’ясом. Мешканці сіл Кропивник, Пійло, Добровляни, Копанки, Бринь збирають овочі. А вже згодом калушанки нарізають їх вдома і сушать звичайними побутовими сушарками. Волонтерки переконані, що такий набір практичний для військовослужбовців, адже засипається в кип’ячу воду в казан, вариться кілька хвилин, додається тушонка і виходить готовий борщ.

    Жителі села Томашівці плетуть маскувальні сітки, збирають кошти та овочі, заливають окопні свічки. Великий вклад зробив колектив калуського ліцею №3, діти та їхні батьки. Також допомагає і калуський ліцей №10.

    “Роботи у “калуських бджілок” багато, – зазначила Лілія Микитин. – Наша 56-річна пані Наталія придумала свій власний рецепт равликів із сала, то хлопці дуже полюбляють ним смакувати. Скажу так: люди і продукти, це вичерпний ресурс. Тому нам допомагають українці з Іспанії, Чехії, Америки, Італії, країн Прибалтики. Великий вклад вносять власники магазину “Берізка”. Минулого року вони спекли 400 пасок для військових, а тепер печуть постійно булочки. Робимо також вареники, налисники, енергетичні батончики, для яких люди масово зносять горіхи. Якби нам важко не було, ми не зупинимося аж до самої перемоги. Віримо, що вона вже близько”.

  • Мар’яна ЛОКАТИР

    Також читайте, що пів мільйона гривень заколядували нижньострутинці для ЗСУ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!