Макрон натякнув, що гуртує коаліцію країн для відправки інструкторів в Україну

 • Макрон підтвердив, що вважає легітимним запит України на навчання військових на своїй території. Особливо з огляду на збільшення кількості мобілізованих до армії.

  Французький президент Емманюель Макрон заявив, що принаймні ще кілька країн погоджуються з можливістю відправити інструкторів в Україну для навчання мобілізованих українських військовослужбовців. Про це він сказав на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським після переговорів у Єлисейському палаці 7 червня, пише “Європейська правда“.

  “Ми не воюємо з Росією, ми не хочемо ескалації. Але ми хочемо зробити все, що є в наших силах, щоб допомагати Україні чинити опір. Тому коли Україна просить від нас навчання на своїй суверенній території мобілізованих солдатів – чи це ескалація? Ні”, – констатував він.

  Президент Франції додав, що Захід має повне право надіслати інструкторів в Україну попри погрози Росії. Бо йдеться не про відправлення західних військ “на лінію фронту”, а про “визнання суверенітету України на її території”.

  Далі Макрон заявив про формування коаліції, яка має “відповісти на запит України” щодо навчання військових на її території, але без деталей.

  “Ми вирішили, що хочемо мати коаліцію, і багато з наших партнерів уже дали свою згоду… Ми вже знаємо, що не будемо одні. І ми використаємо наступні дні, щоб організувати цю якомога ширшу коаліцію, щоб відповісти на запит України”, – підсумував він.

  До теми: Готуємо нову основу для тренування підрозділів української армії: Зеленський про домовленості з Макроном

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!