Макрон у травні

Раніше, за СРСР, нас активно годували «Леніним у жовтні». Тепер настав час «Макрона у травні».

Посол Франції у Росії Сільві Бернан підтвердила, що Еммануель Макрон має наміри прибути до Москви у травні, щоб взяти участь у святкуванні 75-ї річниці перемоги над нацизмом. Французький президент має всі шанси стати найбільшим VIP-ом на трибуні мавзолея Леніна, хоча з ним, ймовірно, конкуруватиме китайський лідер Сі Цзіньпін.

Шлях Макрона до трибуни мавзолея був непростим. Два з половиною роки тому він на власній шкурі відчув силу російського втручання у перебіг виборів та навіть ініціював «закони Макрона», які дозволяють судам оперативно знімати публікації у соціальних мережах, які мають ознаки чорного піару. Звісно, лише у Франції та під час виборів.

Проте останні заяви Макрона викликають чимало подиву. Як вплинули на його позицію деструктивні виступи «жовтих жилетів» у Франції – предмет більш глибокого дослідження. Проте французький президент, який не приховує прагнення бути законодавцем політичної моди у Європі, активно критикує НАТО та говорить про необхідність співпраці з Росією. В результаті французький президент отримав свою порцію критики від колег під час зустрічі лідерів Північноатлантичного альянсу у Лондоні і, до речі, став господарем перемовин у Нормандському форматі 9 грудня.

Що означає «Макрон у травні» для України? Висновок максимально простий та промовистий: лідер процесу зближення з Росією всередині ЄС демонструє власні позиції, на них варто зважати, проте нема підстав почуватися, немов кролик перед удавом. Для нашої держави куди важливіше, щоб у травні 2020-го на трибуні мавзолея у Москві не опинився Володимир Зеленський.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!