Мале Карпатське коло: понад 40 ділянок дороги планують відремонтувати

На Сколівщині Львівської області відбулася виїзна нарада з питань моніторингу реалізації спільного проєкту Івано-Франківщини, Львівщини та Закарпаття «Мале Карпатське коло».

В обговоренні плану розбудови 300 кілометрів доріг, які мають сполучити гірську Боберку на Львівщині з Хустом на Закарпатті і Долиною на Івано-Франківщині, взяли участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Івасик, голови Львівської облради та облдержадміністрації Олександр Ганущин і Максим Козицький та очільник Закарпатської ОДА Олексій Петров.

Це масштабний проєкт, покликаний зробити центральну частину Українських Карпат доступною та безпечною. Його мета не просто прокласти дороги і з’єднати три області навколо діючих і перспективних курортів Славська, Боржави та Прикарпаття. У перспективі – нові безпечні розширені автошляхи з вуличним освітленням, велодоріжками, тротуарами, відеонаглядом із захистом русел карпатських річок та з новими мостовими переходами.

Під час наради присутні підбили проміжні результати роботи за останні п’ять  місяців у процесі реалізації цієї ідеї. Станом на сьогодні оголосили тендери і підписали угоди більше, ніж на 40 проєктно-кошторисних документацій різних відтинків доріг, які входять до Карпатського кола. Ці ділянки відремонтують. Також цього року стартувало будівництво доріг Хітар-Тухля та Бориня-Боберка, на які скерують по 90 млн грн.

Василь Івасик наголосив, що  проєкт є вагомим інфраструктурним задумом для гірського туризму, дорожнього господарства. Його втілення дасть можливість сприяти розвитку одразу кількох секторів економіки.

Також у межах поїздки учасники наради оглянули ремонт автомобільної дороги Східниця – Верхнє Синьовидне на ділянці дороги Східниця-Урич.

Наприкінці 2019 року на Сколівщині у межах конференції «Співпраця задля розвитку» було презентовано ініціативу міжрегіональної співпраці «Мале Карпатське коло» та відбулося підписання відповідного меморандуму.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!