Маленька патріотка: як росте прикарпатка, народжена у бомбосховищі 25 лютого

 • Мія Яківчук – перша дитина, яка народилася в бомбосховищі Коломийського пологового будинку на другий день великої війни.

  25 серпня дівчинці виповнилося пів року, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Багато посміхається, швидко вчиться та спить лише на животі, — каже про свою доньку матір Людмила Яківчук. — Є похмурі діти, моя — точно не така. Дуже все швидко вона хоче навчитися — сісти, повзати, ходити. Вона б вже і бігала, якби я їй дозволяла”.

  Людмила Яківчук пригадує, перші перейми почалися за два тижні до повномасштабної війни. Відтоді сім’я щодня була готова їхати в пологовий будинок.

  Чоловік мені кожен день казав: “Ми їдемо в пологовий чи не їдемо? Їдемо чи не їдемо?” І зранку 24 лютого я відкриваю телефон, пише, що почалася війна. Біжу до свого чоловіка і кажу: “Зайка, почалася війна”, — пригадує Людмила Яківчук.

  Того дня жінка залишилася вдома. А 25 лютого вирішили, що в пологовому будинку буде безпечніше.

  Поки Людмила була у пологовому, її чоловік допомагав лікарям облаштовувати укриття в медзакладі.

  Коли жінка готувалася народжувати, охоронці пологового будинку повідомили, що в Україні — повітряна тривога. Тоді, пригадує, сирени в місті ще не працювали й сигналу не було чутно. Лікарі та пацієнти почали спускатися в бомбосховище. Людмила каже, навіть тоді не панікувала. Зберігала спокій завдяки підтримці лікарів та близьких людей, які постійно були на зв’язку.

  “Ми спускаємося туди. Мене поставили на канапу, щоб я вже лежала. І так багато людей було. Тривога закінчується. І я кажу, що я вже не встану, просто не зможу. Мені абсолютно було все одно, що я народжуватиму в цьому підвалі. Я рада, що не вдома народжувала, що були всі необхідні умови”, — розповідає Людмила Яківчук.

 • Дівчинка народилася в укритті медзакладу о 19:06 з вагою 3 400 г.

  Перші тижні після народження Мії не були легкими, пригадує Людмила. ЇЇ чоловік – Нестор, багато працював – облаштовував притулок для переселенців. Мама чоловіка пропонувала сім’ї виїхати за кордон. Та вони вирішили залишатися в Україні. Людмила каже, тоді допомагали та підтримували друзі, а також двоє старших дітей – Влад та Єва. Саме вони чи не найбільше чекали на появу маленької сестрички.

  Шість місяців, розповідає Людмила, минули швидко. Щоб запам’ятати кожен місяць життя дочки, її часто фотографують. А перша професійна фотосесія дівчинки була з прапором України.

  “Фотографиня пошила прапор за ніч, бо тоді ніде не можна було його купити. Мії якраз виповнилося два тижні. Це все було з прапором, синьо-жовтепатріотичне. Вона буде в нас патріотка мала. Мія — сонячна така дитина, дуже позитивна”, — розповідає мама дівчинки.

  Нагадаємо, в Коломиї в укритті народилася дитина

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!