Маленька “війна”: Райрада не дала оформити право власності на Калуську ЦРЛ

 • 19 листопада Калуська районна рада розглянула проєкт рішення «Про оформлення права власності на майновий комплекс за адресою м. Калуш, вул. Медична, 6». За ними пропонувалося зареєструвати майновий комплекс Калуської ЦРЛ на праві спільної сумісної власності громад Калуського району та Калуської міської об’єднаної територіальної громади.

  Зараз лікарня перебуває у власності громад виключно району. Як йдеться у преамбулі до рішення, його приймають «з метою забезпечення права територіальних громад сіл Калуського району, які увійшли до складу Калуської міської об’єднаної територіальної громади в отриманні якісних послуг в галузі охорони здоров’я, а також враховуючи їхнє право на частину майна спільної власності територіальних громад сіл Калуського району».

  Одним словом, район поділився з містом селами, а отже — треба подітися і спільним майном, інформують “Вікна”.

  Як пояснив керуючий справами виконавчого апарату районної ради Сергій Твардовський, рішення продиктоване медичною реформою. А саме для того, щоб Калуська ЦРЛ мала можливість укласти угоду з Національною службою здоров’я України та отримувати фінансування, необхідно зареєструвати право власності на майновий комплекс та право користування земельною ділянкою.

  Однак районна рада не підтримала проєкт рішення: «за» проголосували всього дев’ять депутатів при мінімально необхідних 18-ти голосах.

  Як зазначив вже після голосування депутат райради, заступник генерального директора Калуської ЦРЛ Микола Дмитерчук, відмова райради підтримати проєкт рішення блокує роботу з укладання угоди з НСЗУ і фактично може призвести до втрати фінансування. Під загрозою — колектив медзакладу, а це понад 1000 працівників. Причому 65% працівників лікарні — мешканці Калуського району.

  Пряма мова з сесії — у відео “Вікон”:

  Балансова вартість майнового комплексу Калуської ЦРЛ становить 113 млн гривень, з них 94 млн гривень — вартість обладнання. Калуська міська рада, як зазначив Микола Дмитерчук, вклала у капітальні ремонти лікарні понад 20 млн гривень, ще понад 5 млн гривень — у обладнання.

  Крім того, місто додатково зі свого бюджету виділяє кошти на зарплату медпрацівникам, а це 17 млн гривень лише цього року. А Калуський район, за його словами, впродовж 14-ти років не вклав у розвиток лікарні жодної копійки. Тому, у цьому випадку, вважає депутат, йдеться про саботаж та шлях війни.

  Керівник Калуської ЦРЛ Іван Красійчук також був здивований позицією районної ради. Раз блокується подальша робота лікарні у напрямку співпраці з НСЗУ, то у такому разі, вважає він, районна рада матиме обов’язок взяти на себе фінансування лікарні. Він звернувся до депутатського корпусу:

  «Ви готові платити нам зарплату?».

  Сергій Твардовський, у свою чергу, жодних проблем не бачить. За його словами, лікарню можна зареєструвати за територіальними громадами Калуського району, тобто без міста. Або узгоджувати позиції. І час на це є: реформа стартує з 1 квітня наступного року, а в першому кварталі лікарня буде фінансуватися, як і досі, за рахунок субвенції.

  Тож районна рада вирішила, що питання «сире». Планують провести консультації, зібравши на них представників медицини та депутатського корпусу міської і районної рад. А до проєкту рішення можуть повернутися вже на черговій сесії у грудні.

  Читайте також: “Нас справді забагато” – Калуська районна рада скорочує свій апарат на 25%

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!