“Мамо, я не хочу війни”, – у містах Польщі відбулися особливі виставки (фото)

 • Виставка виникла в межах польсько-українського архівного проекту та представляє історичні малюнки польських дітей з 1946 року, а також сучасні малюнки українських дітей, пов’язані з війною, яку розпочала рф в Україні, повідомляє “Голос України”.

  Учора, 20 липня, такі виставки відбулися в різних містах Польщі: Мальборк, Ченстохова, Перемишль, Седльце, Кошалін, Гожув Вєлкп, Каліш, Кельце, Зелена Гура, Плоцьк, Торунь, Ольштин, Познань, Катовіце, Сувалькі та Варшаві.

  “Мамо, я не хочу війни!!!” – презентуючи цю виставку ми прагнемо, аби світ побачив війну очима дітей і зрозумів їхні емоції. Адже це важкі емоції, яких не заслуговують діти в жодній з країн”, – прокоментував генеральний директор Державного архіву Павел Петшик.

  Малюнки на тему війни створювалися польськими дітьми на конкурс, оголошений за згоди тодішнього Міністерства освіти Польщі у 1946 році, який проводився у початкових школах.

  Молодим “художникам” було запропоновано представити свої спогади про війну у вигляді художніх робіт. А інформацію про конкурс публікували у журналі Przekroj. Редакція тижневика тоді передбачила 10 призів, що містили один кілограм цукерок від фірми Piasecki або чотири кілограми цукру.

  У тодішньому конкурсі взяли участь понад 7300 дітей віком до 13 років, наймолодшому учаснику було 2 роки та 3 місяці. Нині понад 7000 малюнків на тему війни та окупації, виконаних дітьми у 1946 році, зберігається в колекції міністерства освіти 1945-1966 років в Архіві нових актів (AAN) у Варшаві.

  Нині проект об’єднав понад чотирнадцять тисяч дитячих малюнків про війну в Україні. Він створений, щоб зафіксувати, що відчувають діти в час війни в їхній країні та показати всьому світові, наскільки сильні духом маленькі українці.

  “Ця виставка сповнена сенсами та глибиною. Її потрібно показувати у всій Європі та у всьому світі, – сказав посол України в Польщі Василь Зварич на урочистому відкритті. – В ім’я наших дітей, я думаю, що ми переможемо”.

 • Виставку проводить вся мережа Державних архівів і завдяки цьому вона у формі стендів буде представлена у багатьох містах Польщі.

  Також експозиція доступна на сайті проекту “Мамо, я бачу війну”. Вже надійшло понад чотирнадцять тисяч малюнків і вони продовжують надходити.

  Експозицією організатори також хочуть привернути увагу не тільки до абсурдності і жаху війни як способу вирішення питань між людьми, а й порушити дуже важливу тему психологічної травми, отриманої дітьми.

  Також читайте таке: Путін і Орбан в головних ролях: у Варшаві відбувся перформанс

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!