Марцінків просить уряд виправити “фінансове непорозуміння” з медициною та освітою

 • Сьогодні, 24 вересня, у Тернополі відбувається засідання правління Асоціації міст України з нагоди щорічного Дня діалогу з владою.

  Про це повідомляє міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці в соціальній мережі.

  “Апелюємо до уряду та прем’єра негайно виправити катастрофічну ситуацію з фінансуванням освіти та медицини. Лише в Івано-Франківську на галузь освіти, станом на 1 вересня, держава заборгувала 26,5 мільйонів гривень”, – каже мер Івано-Франківська.

  За словами Марцінківа, уряд не врахував у фінансування нові 14 класів, а це 5 млн. грн. Також не враховано поділ на підгрупи – 500 вчителів і понад 50 млн. грн. та зарплати вчителям груп продовженого дня, психологам, керівникам гуртків тощо – 15 млн. грн;

  “Місто досі не отримало ні копійки з обласного бюджету при розподілі дотацій на заклади освіти і медицини”, – додає градоначальник.

  З подачі держави не перший рік місто самостійно фінансує: професійно-технічну освіту, комунальні послуги в бюджетних закладах, зарплату техперсоналу в загальноосвітніх закладах, пільговий проїзд та інші соціальні гарантії деяких категорій. Загалом – 250 мільйонів гривень.

  “На нову українську школу з міського бюджету додатково виділили понад 20 млн. грн. З 1 жовтня немає коштів на зарплату вчителям, медикам немає ще з липня-місяця. Звісно, наше місто забезпечить якісну освіту дітям, своєчасну зарплату медикам та вчителям. Але натомість доведеться відмовитись від будівництва доріг, шкіл, садків, ремонту дворів, парків, скверів тощо”, – додає міський голова та просить у франківців розуміння.

  Та перш за все, Марцінків вимагає в уряду виправити “фінансове непорозуміння” з освітньою та медичною субвенцією.

  Нагадаємо, Проблему з виплатою зарплат бюджетникам Івано-Франківщини мають вирішити до листопада (ВІДЕО) 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!