Масштабні пожежі на Луганщині: палають тисячі гектарів, дев’ ять людей загинули

 • Внаслідок пожеж у Луганській області, які спровокували обстріли бойовиків, загинули 9 осіб та щонайменше 10 осіб госпіталізовано. Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

  За словами першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, 30 вересня на Луганщині виникла складна ситуація у зв’язку з розповсюдженням осередків пожежі. Всього зафіксували 146 осередків, 116 з яких ліквідували або локалізували. На 30 осередках працюють служби ДСНС та Держлісагенства.

  Загальна площа пройдена вогнем становить понад 11 тис. га. Пошкоджено 250 будівель. З небезпечної зони евакуйовані 120 осіб. Він зазначив, що зараз є дані про 9 загиблих:

  «Один загинув внаслідок пожежі. Про причини смерті інших можна буде казати після проведення відповідних експертиз. Поліція відкрила 7 кримінальних проваджень, створені 30 оперативно-слідчих груп для перевірки всіх пошкоджених об’єктів. до ліквідації пожеж залучені майже 2 тисячі осіб та 200 одиниць техніки»,- заявив Сергій Яровий. 

  Голова ДСНС Микола Чечоткін заявив, що зараз основні зусилля ДСНС зосереджені на роботі в населених пунктах: «Внаслідок складної ситуації, вчора в зону ураження потрапив 31 населений пункт. Швидкому розповсюдженню пожежі сприяв сильний вітер, до 28 метрів в секунду, а це вже ураганний вітер, до того – 4 місяці не було дощу, і, таким чином, пожежа розповсюдилась. Сьогодні вже за декілька годин робота в населених пунктах буде завершена і сили ДСНС передислокують в лісові масиви.

 • Читайте також: на Прикарпатті сталася масштабна пожежа – горів деревообробний цех.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!