Медичний університет передав амбулаторії села Іваниківка кисневий концентратор

 • Адміністрація ІФНМУ передала лікарям Іваниківської амбулаторії кисневий концентратор для пацієнтів, які проходять реабілітацію й усе ще потребують кисневої терапії.

  Іваниківська амбулаторія має шість ліжкомісць, і сьогодні тут лікують пацієнтів з коронавірусом легкої і середньої степені важкості. «Маємо багато пацієнтів, які під час лікування потребують кисню, — говорить завідувач амбулаторії Роман Рій. — Це можуть бути навіть ті, хто вже виписався зі стаціонару, але все ще мають задишку. Сьогодні складна ситуація на нашій дільниці, особливо в селі Забережжя, де практично половина людей зараз хворіють».

  Кисневий концентратор потрібний насамперед тим пацієнтам, які мають ураження легень. Як кажуть медики, їх почали використовувати в Україні ще у 2009 році під час епідемії Каліфорнійського грипу, але тоді не було такої великої кількості пацієнтів.

  «Пацієнтам з ураженням легень потрібно додатково подавати кисень, — пояснює проректор з лікувальної роботи доцент Тарас Кобрин. — І концентратор збільшує концентрацію кисню, забираючи його з атмосферного повітря, тобто йому не потрібно кисню в балонах. Тобто він дозволяє компенсувати нестачу кисню в амбулаторних умовах. Також він дуже корисний при реабілітації».

  Іваниківська амбулаторія є клінічною базою для навчання студентів-медиків ІФНМУ, тож університет намагається допомагати обладнанням. Раніше сюди придбали апарати ЕКГ, моніторингу тиску. І зараз доповнили кисневим концентратором.

  Під час передачі обладнання були присутні також голова Богородчанської ОТГ Ростислав Заремба, староста села Іваниківка Роман Головатчук і директорка КНП Богородчанський центр первинної меддопомоги Лариса Курташ.

  За словами Лариси Курташ, зараз склалась дуже важка ситуація. «Богородчанська лікарня на 230 ліжок вже заповнена, перші пацієнти вже лежать у мобільному шпиталі, — розповідає вона. — Більшість із них — це важкі хворі. Зараз маємо справу з мутованим вірусом, і хворі лише прибувають».

  Як кажуть медики, безсимптомних хворих зараз практично немає. Люди мусять пролікуватися хоча б два тижні, а переважно й довше. Тож навантаження на медичну систему лише зростає.

  До теми: “Критично не вистачає кисню”, – голова Івано-Франківської ОДА про ситуацію з коронавірусом

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!