Медикам, освітянам і посадовцям за роботу на деокупованих територіях платитимуть більшу зарплату, – Верещук

 • Зокрема, на територіях, де ведуться бойові дії, – вдвічі більша зарплата.

  Люди з резерву працівників державних органів, освітньої та медичної галузі, які працюватимуть на деокупованих територіях України, отримуватимуть більшу зарплату та матимуть на ДОТ (довготривала оборонна точка) житло.

  Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сказала на брифінгу за результатами наради, присвяченої формуванню кадрового резерву для роботи на ДОТ, передає кореспондент «Укрінформу».

  «Тобто вдвічі більша зарплата (на територіях, де ведуться бойові дії, – ред.). Також в півтора раза, якщо там можливі бойові дії. І вже на місцях керівники намагаються забезпечити житлом та усім необхідним, бо це теж дуже важливо. Але, наприклад, якщо це медична галузь, то у них система відряджень є. І вона вже працює», – сказала Верещук.

  Як зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, попри те, що МОЗ нині формує резерв медиків для роботи на деокупованих територіях, вже показала свою ефективність система відряджень на прифронтові території.

  «Ми відряджаємо медичних працівників на 2-4 тижні з ротацією. Зібрали усіх охочих по усіх регіонах країни. Це понад 1 тисяча працівників, які виявили бажання їхати на ДОТ та допомагати своїм колегам», – сказала вона.

  За словами глави Мінреінтеграції, серед відомств вже є ті, які проявили себе лідерами у питанні формування кадрового резерву.

  «У нас уже сформувалася трійка лідерів – НАДС, МОЗ і МОН, які ведуть і показують своїм прикладом, що це можливо», – сказала Верещук.

  Уже є охочі

  Як зазначила голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина, вже 2 137 охочих стати частиною кадрового резерву заповнили анкети, 1951 людину зарахували в цей резерв. Було спрощено процедуру у резерв осіб, які хочуть працювати.

  «Вони зазначають, де знаходяться географічно і чи готові реально розпочати роботу на деокупованих територіях. Таким чином, ми можемо одразу виявляти реальних кандидатів, які вже готові працювати», – сказала вона.

  За словами заступника міністра освіти та науки Андрія Вітренка, Кабінет міністрів 17 жовтня затвердив порядок формування кадрового резерву освітян для роботи на деокупованих територіях.

  Формування кадрового резерву дасть змогу заздалегідь планувати кадрове забезпечення закладів освіти на звільнених від ворога територіях. Кандидати мають звернутися до місцевого органу управління у сфері освіти. Необхідно особисто або подати поштою чи електронною поштою анкету та копії необхідних документів про освіту.

  Читайте також: Військові з Івано-Франківської ТГ можуть отримати компенсацію на оплату комуналки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!