Медики оголосили Всеукраїнський страйк

 • Профспілка медичних працівників на мітингу в Києві оголосила про початок Всеукраїнського страйку.

  Вільна профспілка медичних працівників прийняла рішення про початок підготовки до страйку на всеукраїнському рівні. Таке рішення прийняли близько 200 медичних працівників, які взяли сьогодні участь у зборах профспілкової організації біля стін Міністерства охорони і здоров’я України, повідомляє ostro.org.

  Близько 200 медиків з Львівської, Івано-Франківської, Житомирської та Запорізької областей прийшли під стіни відомства, щоб виступити проти реформи в медичній галузі: зменшення кількісного та якісного складу бригад швидкої допомоги.

  “Зараз швидка допомога має медиків – лікарів і фельдшерів, які приїжджають до пацієнта ставлять діагноз, надають необхідну медичну допомогу і приймають рішення госпіталізувати хворого чи ні. За анонсованої програми розвитку швидкої допомоги всіх пацієнтів будуть вести до лікарень лише дві людини – технік водій і парамедик, який має вміти робити штучне дихання, непрямий масаж, зупиняти кровотечу і все. Щоб надати кваліфіковану медичну допомогу в невідкладному стані потрібно мінімум троє фахівців. Ми будемо возити, перепрошую, трупи “, – розповіла медик із Запоріжжя Вікторія Удовиченко.

  Лікарі акцентують увагу на тому, що Україна буде мати американський варіант швидкої допомоги, де всіх пацієнтів везуть у лікарні.

  “Але там вони сучасно обладнані. В Україні немає лікарень, особливо в сільській місцевості, і немає доріг. У нас таких реалій немає. Плюс у нас забирають медичну освіту, тому що такої професії як парамедик в кваліфікаційному довіднику професій України не існує “, – зазначають лікарі.

  Голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко запропонував учасникам мітингу проголосувати за підготовку до страйку на всеукраїнському рівні. Це рішення підтримали одноголосно.

  “Ми повинні сказати міністерству, що не дамо зруйнувати медичну галузь і прийшли не просто мітингувати. Ми є членами вільної профспілки медичних працівників України, яка визнана на загальнонаціональному рівні. Ви поїдете додому і розповісте всім, що вже сьогодні буде розпочато підготовку до страйку на всеукраїнському рівні “, – звернувся він до медичних працівників.

  Збори Вільної профспілки медичних працівників також підтримали представники “Азова” з різних регіонів України.

  “Серед них медики, які втрачали своїх побратимів, бо в країні у нас фактично зруйнована докторська служба. Це зроблено спеціально, щоб всю кров здавали монополісту заводу “Біофарма”, який єдиний має право робити апарати крові, а потім продавати за кордон. У нас дефіцит в крові 80% “, – прокоментував О.Панасенко необхідність присутності на зборах представників” Азова “.

  Нагадаємо, Студенти-медики у Франківську співпрацюватимуть з патрульною поліцією.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!