Мешканців П’ядицької ОТГ вчили розбиратись у місцевому бюджеті

 • У минулі вихідні в П’ядицькій ОТГ, що на Коломийщині, презентували мешканцям Бюджет для Громадян. Це новий механізм, що дозволяє місцевій владі простими і доступними способами донести до мешканців інформацію про бюджет громади.

  Бюджет для Громадян – це документ, у якому в спрощеній формі відображений бюджет населеного пункту. Зазвичай документи, що пояснюють надходження і витрати коштів місцевого бюджету мають чимало специфічних визначень, цифр, кодів тощо. Саме тому незрозумілі людям. Для вирішення цієї проблеми інформацію спрощують та додають до нього інфографіки та простими словами пояснені бюджетні терміни.

  Такий інструмент впроваджують експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”. Проте впроваджують їх не у великих містах, а невеликих громадах. Тих, що є партнерами Програми DOBRE.

  “Бюджет для громадян був запущений минулого року у 50-ти громада, які беруть участь у Програмі DOBRE”, – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик, – “Формат був успішним і дав свої результати – мешканці почали цікавитись бюджетом та подавати пропозиції. Саме тому, цього року, ми вирішили впроваджувати механізм на постійній основі. Наразі бюджет для громадян реалізовується у 75 ОТГ України”.

  Презентують Бюджети для Громадян на вулицях громад. До них долучають місцеву владу – голів ОТГ, заступників, старост, фінансистів та депутатів. Організатори кажуть, що так можна ефективніше налагоджувати комунікацію між владою та громадою.

  21 та 22 вересня у трьох населених пунктах П’ядицької ОТГ провели такі презентації. Окрім того, збирали пропозиції до бюджету громади на 2020 рік. Загалом їх вдалось зібрати понад 80. Окрім того, мешканці громади можуть подавати такі пропозиції онлайн, просто перейшовши за посиланням – http://bit.do/faGCP

 • Також для старшокласників провели відкриті уроки, на яких пояснили на доступних прикладах принципи формування та виконання місцевих бюджетів.

  Читайте також: У Білоберізькій ОТГ презентували бюджет для громадян

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!