Метушня навколо інфекційної лікарні: конкурс розпочався, чекають на претендентів

 • Зі скандалу 2 грудня почала роботу конкурсна комісія на посаду керівника Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні.

  Як повідомила «Галка», за кілька десятків хвилин до старту засідання стало відомо, що до неї без пояснення не включили представників профільних громадських пацієнтських організацій, котрі допомагають боротися з поширенням ВІЛ та туберкульозу і подалися на участь у роботі комісії. Йдеться про “Захід Шанс” та “100% життя”.

  Але про все послідовно.

  Ігор Дмитренко, директор Департаменту охорони здоров’я, переконує, що все відбувається відповідно до чинного законодавства.

  «Є документація, яку своєю чергою подають і представники, які входять в комісію, а також учасники, які подають документи на сам конкурс. Враховуючи те, що департаменту охорони здоров’я делегувала повноваження обласна рада, відповідно проводить конкурс саме він», – розповідає Дмитренко.

  Наразі конкурс вже оголошений. В склад комісії, каже, входить заступник директора департаменту – Володимир Дзьомбак, він є і головою комісії. А також два депутати облради, які входять в медичну профільну комісію, ще три представники, які обрані профспілковою організацією з лікувального закладу, і три громадські організації, які подали весь пакет документів, і їх додали до конкурсу.

  Є певні вимоги для майбутнього директора лікарні. Так, він повинен мати дві вищі освіти: медичну та економічну, зокрема від кандидата вимагають також мати досвід роботи керівником, вміння комунікувати і бачити стратегію розвитку медичного закладу на п’ять років.

  Ця стратегія, власне, входить у пакет документів, які подає учасник. Потім він же презентує її членам комісії та усім учасникам засідання.

  Скільки буде претендентів наразі невідомо, тому що цей етап конкурсу є проміжним, тобто зараз лише створили комісію і визначили, що до 20 грудня претенденти подаватимуть документи.

  Ігор Дмитренко не розуміє, чому навколо інфекційної лікарні така метушня.

 • «Я не можу пояснити такого ажіотажу, скажу, що вже два рази «завдяки» якимось організаціям конкурс скасовували, і коли була ситуація минулого тижня, то також прийшли і громадські організації, і депутати обласної ради, аби зірвати перший етап конкурсу», – зазначає директор Департаменту.

  Ігор Дмитренко запевняє, що Департамент відкритий для усіх, відповідно усю інформацію будуть висвітлювати як на сайті департаменту, так і на сайті ОДА.

  «Ніхто ховатись не буде, усе відкрито, ті люди, хто не входить в комісію, не можуть втручатись в конкурс. Хочу звернути увагу, що від громадських організацій подали сім заявок на вступ у комісію. Ми провели додаткове засідання, де залучили фахівців, зокрема юриста, аби перевірити пакет документів, так відібрали тільки ті організації, які подали їх в повному обсязі», – каже Дмитренко.

  Отже, до 20 грудня можна подавати документи на участь у конкурсі. Далі засідатиме комісія, яка розгляне чи в повному обсязі подані документи, їх приймають або відхиляють і призначають наступний етап конкурсу.

  На ньому вже визначать керівника лікарні. Аби він став повноцінним директором, за його кандидатуру мусить проголосувати облрада.

  Читайте також: не всі конкурси однакові

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!