«Межигір’я» зачинене для відвідувачів – розпочалась передача майна державі

 • Після цього майно перейде в управління новоствореної державної установи Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва.

  Міжвідомча комісія розпочала роботу з передачі арештованого майна колишньої резиденції експрезидента Віктора Януковича «Межигір’я» до АРМА. загальнодержавного значення «Межигір’я». Про це повідомила у коментарі Укрінформу прессекретар держустанови Ірина Головатенко.

  «Розпочалася робота міжвідомчої комісії у складі державної установи пам’ятку садово-паркового мистецтва, прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, представників АРМА, Фонду держмайна», – сказала вона.

  Крім того, до комісії за власною ініціативою долучився так званий «комендант Межигір’я», голова ГО «НПУ Межигірʼя» Денис Тарахкотелик, на відповідальному зберіганні якого з 2014 року перебувало майно резиденції.

  «Прокурор САП повідомив Денису Тарахкотелику, що він має передати майно, яке він зберігав з 2014 року, до АРМА, яка своєю чергою має передати його до державної установи Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я», – додала Головатенко.

  За її словами, сторони визначилися з об’єктами, з яких розпочнуть передачу майна.

  Після завершення цього процесу колишня резиденція перебуватиме в управлінні держустанови Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я».

  Відкриття заплановане цього місяця

  У зв’язку з роботою комісії парк зачинений для відвідувачів. Відкриття заплановане уже цього місяця.

 • Як повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, перевірка наявності і огляд майна «Межигір’я» є першим етапом процесу передачі в управління державній установі «Парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» арештованих активів. Зокрема, державній установі має бути передано в управління рухоме майно, яке знаходиться на державній землі парка-пам’ятки. І яке є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні. А також в охороні паркового комплексу.

  Законні умови для передачі в управління парку «Межигір’я» активів забезпечено Кабінетом Міністрів України, який своїм розпорядженням №321-р підтримав пропозицію АРМА і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Згідно з цим документом також має бути проведена передача іншого арештованого майна. А саме: садової техніки, меблів, картин, інтер’єри музеїв тощо.

  Фінальним результатом виконання рішення уряду має стати передача арештованого майна від відповідального зберігача арештованих активів, тобто від представника громадської організації, в управління державній установі парк-пам’ятка «Межигір’я».

  Читайте також: Німеччина боїться передати Україні заморожені російські активи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!