Міфи і поради: Комаровський відповів на 25 питань про коронавірус

Євгеній Комаровський відповів на 25 питань про коронавіруси, які задавали його фанати.

Як бути з мобільним телефоном

Метал і пластик – те, на чому коронавірус зберігається. Старайтеся однією рукою відчиняти двері, а іншою тримати телефон, щоб мікроби з ручки дверей не потрапили на мобільний. Вимити руки простіше, ніж дезінфікувати телефон. Можна використовувати гарнітуру, пише КП.

Телефони все-таки потрібно періодично дезінфікувати, відмітив Комаровський.

Куди бігти, якщо відчуваєш, що захворіла

Якщо ви молоді та здорові, але відчули симптоми ГРВІ, не потрібно бігти у лікарню і поширювати інфекцію. Госпіталізація потрібна, якщо вам важко дихати. Якщо коронавірус протікає, як ГРЗ, лікар радить залишатися вдома, багато пити, зволожувати та провітрювати домівку, при температурі пити жарознижувальне.

Чи передається коронавірус статевим шляхом

Можливість передачі статевим шляхом  недоведена, але не доведеться послідкувати, щоб не контактувати слизовими голови, бо при поцілунках коронавірус передається. Комаровський порадив знайти в Інтернеті пози, при яких немає контактів лицем до лиця.

Доктор додав, що не потрібно себе обмежувати, адже карантин – зручний час, щоб підняти народжуваність.

Гаряча вода для профілактики

Комаровський зруйнував міф, що коронавірус помирає при 38 градусах тепла. Тому пити гарячу воду для профілактики даремно.

“Синя лампа”, “зірочка” та оксолінова мазь

Комаровський зруйнував міф, що популярна в СРСР синя лампа щось лікує і дивується, чому його глядачі користуються речами, термін придатності яких давно минув.

Куріння і коронавірус

Куріння ускладнює лікування коронавірусу. Кидайте.

Реальна небезпека вірусу

Для більшості вірус не є небезпечний, але люди можуть заразити людей з ослабленим імунітетом, хронічними хворобами, а також старших людей. Їх потрібно захистити.

Чи вивозити дитину в село

У дітей коронавірус, як правило, перебігає в легкій формі, тому немає сенсу ховати їх у селі. Інфекція, можливо, буде протікати, як ГРЗ.

Чому немає хворих в Африці

У Африці Є проблеми з тривалістю життя, тому там мало літніх людей. Там величезні проблеми з тест-системою, тому коронавірус визначає не у всіх. На континенті багато ультрафіолету, коронавірус його боїться.

Вегетаріанство та коронавірус

Якщо у вас різноманітне повноцінне харчування з білками рослинного походження, то Ви не ризикуєте захворіти на коронавірус більше, ніж інші.

Чи можна переносити коронавірус, не хворіючи самому

Так, можна. Дві доби до появи симптомів чоловік може заражати інших.

Ослаблений імунітет

Слабка імунна відповідь погіршує прогноз, однак, якщо мова йде про дітей, то дитячі легені влаштовані так, що здатні протистояти коронавірусу навіть при ослабленому імунітеті. У подібних випадках потрібно пам’тати про соціальну гігієну.

Чи допоможе імуноглобулін

Людський імуноглобулін – концентрат антитіл, які є у людей. Його можна прописати людині зі слабким імунітетом. Однак у людей сьогодні немає антитіл до коронавірусу, тому людський імуноглобулін даремний.

Думка про рукотворність коронавірусу

Комаровський впевнений, що коронавірус створила еволюція, а не людина.

Інгаляція і пульмикорт

Комаровський сказав, що не може змусити зробити інгаляцію два рази в день. А ще можна включити зволожувач повітря і постійно вдихати зволожене повітря, а не п’ять хвилин на день. Зволожені слизові захищають організм.

Пульмикорт – гормональний препарат, а гормон не корисний в лікуванні коронавірусу.

Чи можна дітям гуляти по часу карантину

Дітям можна практично все, але варто розуміти, в чому різниця між карантином і канікулами. Якщо діти замість зборів в класі приходять в інше приміщення, немає сенсу вводити карантин.

Планова вакцинація

Планові щеплення потребують продовження, але робити їх потрібно, якщо ви можете відвідувати лікаря, минаючи хворих людей у ​​лікарнях. Логічно, що в період епідемії потрібно сидіти вдома, а щеплення від кору можна зробити потім.

Чи впливає щеплення від грипу на перебіг коронавірусу

Ні, але зменшується вірогідність підхопити два віруси одразу.

Щеплення від кору

У Китаї всі щеплені від кору, але хворіють на коронавірус.

Чи може вірус поширюватися по каналізації

Через каналізацію вірус розповсюджуватися не може. Якщо у вас є проблеми, коли вміст каналізації потрапляє у живі приміщення, ретельно дотримуйтеся гігієни. Комаровський також порадив накривати унітаз перед змиванням.

Чи звертатися до лікаря із симптомами ГРВІ

З легким ГРВІ правильно сидіти вдома, бо лікарі зайняті важко хворими. Однак проінформувати лікаря про свій стан потрібно обов’язково.

Чи можна годувати грудьми, якщо мати хвора коронавірусом

Немає даних, які показують, що вірус присутній у грудному молоці. Проте матері краще зціджувати молоко, а годувати немовля з пляшечки краще просити здорового родича, щоб хвора не контактувала з немовлям.

Якщо годувати грудьми не можна, то коли можна буде починати

Якщо ви здорові, і вас виписують, або ви знаходитеся в карантині і пройшло 14 днів.

Чи можна захворіти через фрукти

Якщо хворий коронавірусом помацає яблуко брудними руками, а потом дасть вам – так. Мийте фрукти.

Що таке “тісний контакт”

Відстань менша двох метрів і перебування замкнутому просторі понад 15 хвилин.

Нагадаємо,В Україні підтвердили сім нових випадків зараження коронавірусом, одна людина – померла

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!