У Калуші стартує капітальний ремонт у закладах освіти. Також місто закупить нове обладнання для класів, які цьогоріч набиратимуть першачків у Нову українську школу. Лише на меблі для закладів загальної середньої освіти готові виділити мільйон гривень.
Про підготовку закладів освіти до нового 2018-2019 навчального року та забезпечення їхньої роботи в осінньо-зимовий період йшлося сьогодні на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради. Як повідомила під час засідання начальник управління освіти Ірина Люклян, до 15 серпня в Калуші планують завершити капітальні ремонтні роботи в закладах освіти міста, а також придбати всі необхідні меблі, навчальне, ігрове та комп’ютерне обладнання, передають “Вікна”.
Інженерні мережі до цієї дати також мають бути готовими до сталої роботи в новому навчальному році. Підручниками школи міста забезпечать до 23 серпня.
За тиждень до нового навчального року в Калуші традиційно проведуть обстеження щодо стану підготовки освітніх закладів міста до нового 2018-2019 навчального року.
У додатках до проекту рішення деталізовано, скільки і на що планують витратити коштів. ЗОШ №1, до прикладу, отримає 161 тисячу гривень, за ці кошти підсиплять фундамент та зроблять капремонт приміщень; ЗОШ №4 — 680 тисяч на капітальний ремонт фасаду приміщень; гімназія — 50 тисяч гривень на ремонт приміщень та благоустрій території. Загалом на капремонти цих та інших шкіл міста цьогоріч витратять понад 2,4 млн гривень. Ще 1,7 млн гривень спрямують на капремонти приміщень у всіх дитсадках міста. Найменше цього разу (30 тис. гривень) отримає ДНЗ “Барвінок”, найбільше (800 тис. гривень) — ДНЗ “Червона шапочка”, де планується капітальний ремонт шатрової покрівлі. Також, нагадаємо, у Калуші прийняли програму «Капітальний ремонт ігрових дитячих майданчиків в ЗДО м. Калуша на 2018-2019 рр.», згідно з якою вже в цьому році за 800 тис. гривень відремонтують майданчики на території п’яти дитсадків.
Особливу увагу приділять зміцненню матеріально-технічної бази. Міністерство освіти і науки наприкінці березня видало рекомендації, зокрема щодо меблів для Нової української школи. Так, у кожному класі повинні бути стільці та парти не менше двох ростових груп. Вони мають бути одномісними, а стільниця має мати виріз з ближнього до учня боку. Стілець не може бути важчим за 4 кг, а парта — за 10 кг. Усі рекомендації можна переглянути тут.
У Калуші лише на меблі для закладів освіти цьогоріч витратять мільйон гривень. Крім того, 865 тис. гривень спрямують на модернізацію та поповнення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Про освіту у прикарпатських ОТГ читайте у статті “Нова освіта у нових громадах”