Мініфільм про роздуми: як у Франківську збирають підписи за петицію про присвоєння звання Героя України Андрію Бойку

 • В пам’ять про полеглого франківського захисника України, колишнього головного оператора ТРК “Вежа” Андрія Бойка, який загинув в лавах ЗСУ біля Гуляйполя, зняли документальний фільм.

  Фільм базується на дописах, які Андрій публікував у соціальній мережі.

  Один з фрагментів дописів Андрія, який використали у відео:

  Стара рідна панелька. Маленька затишна кухня. 3 духовки доноситься запах різдвяних пампухів. Мама ліпить вареники на Святвечір, я макогоном тру мак до куті, щось активно розказую мамі про все на світі. Радісно, а головне щиро, – Аташе, вставай!. – Різко підриваюсь, намагаюсь паралельно вслухатись, що відбувається навколо”, – писав Андрій.

  …Всі ці звуки обʼєднанні в одну, таку звичну симфонію, симфонію війни. Ніби все спокійно.

  Та. Щось сталось? Все добре, командир, твій наряд. Плюс. Підсвічую екран на годиннику в окопі, 04.45, ще 15 хв до наряду, встигну покурити. Трусить від того, що промок в попередньому наряді, ще й с*ка, так холодно вночі. Рукою торкаюсь до мокрого та брудного бушлата та штанів, які на мені. Надіявся, що висохнуть в спальнику від тепла власного тіла, можливо вдень вдасться трішки підсохнути. Дістаю з кишені пожмакану пачку армійського Strong (y)…”, – йшлося у дописі полеглого Героя.

  Петицію про присвоєння звання Герой України (посмертно) Андрію Бойку можна підписати за посиланням.

  Довідково: Андрій – онук вояка першої української дивізії «Галичина».
  Спершу навчався у міській школі №7, а згодом з 2011 по 2014 р. в Івано-Франківському фізико-технічному ліцеї. Улюбленим предметом була Історія України.

  Вищу освіту здобув у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Далі навчався на аспірантурі в університеті ім. Короля Данила.

  З 2017 р. працював оператором в ТРК «Вежа». Здійснював зйомку та монтаж телесюжетів до випусків місцевих новин. Створював авторські телепрограми та YouTube-проєкти. Невдовзі став головним оператором.

  Відтак зареєструвався підприємцем. В 2018 р. спільно з командою однодумців заснував компанію Lampa group, яку згодом було перейменовано в YANG.agency.

  Компанія під керівництвом Андрія створювала відеоконтент, зокрема соціальні та рекламні ролики, телепрограми, а також здійснювала SMM-супровід різних підприємств та брендів.

  Активний в громадському житті. Випускник «Школи лідерів». З 2018 р. приєднався до «Народного Руху України». Очолив «Молодий рух» в Івано-Франківську. Належав до молодіжної групи «Голоси Слова» при УГКЦ. Захоплювався історією. Вів та пропагував тверезий спосіб життя.

  З початку повномасштабного російського вторгнення, не зважаючи на те, що здобував ще освіту і міг уникнути мобілізації, вирішив зголосився до оборони України.

  Отримав позивний «Аташе».

  Брав участь у боях в Запорізькій області як молодший сержант 78 окремого батальйону 102 окремої бригади Територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського.

  Мав посаду командира 3 відділення. Отримував контузію, внаслідок чого згодом проходив лікування та реабілітацію. Відтак знову повернувся на фронт.

  Загинув з побратимом 6 квітня близько 15:30 під час виконання бойового завдання внаслідок ворожого обстрілу поблизу м. Гуляйполе Запорізької області.

  Читайте також: Бог жив з нами в окопах: як прикарпатський боєць «десятки» три місяці воював під Бахмутом

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!