Міністерка освіти України пропонує втричі скоротити кількість вишів

Для оптимізації кількості вишів в Україні уряд змінив систему їхнього фінансування та планує закривати філії ВНЗ в деяких містах, інформує DW.

Окрім того, міносвіти може об’єднати деякі університети, заявила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад. Посадовиця вважає оптимальним скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі:

“Мені здається, що якби у нас було приблизно 80 університетів, утричі менше, ніж зараз, то ми трохи почистили б систему”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, опублікованому у понеділок, 20 січня.

За її словами, у міністерства буде декілька інструментів для впливу на оптимізацію мережі вищих навчальних закладів. Зокрема, з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності, що приведе до того, що слабкі виші просто не зможуть функціонувати без належного державного фінансування.

Також, із 2021 року мають зникнути філії вишів в окремих містах, оскільки їх мережа роздута, а найчастіше вони надають набагато гіршу якість освіти.

“Міносвіти є засновником університетів, тому ми маємо адміністративні важелі й можемо ініціювати оптимізацію певних закладів. Наразі якраз готується великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їхній основі одного хорошого закладу“, – повідомила Новосад.

Оптимізації піддадуться і деякі переміщені виші:

“Ми постійно здійснюємо моніторинг усіх цих закладів і за його результатами ухвалюватиметься рішення про об’єднання тих чи інших вишів. До речі, те рішення, про яке я говорила, про об’єднання чотирьох університетів, зокрема стосуватиметься одного з переміщених вишів у Кривому Розі”, – додала міністерка.

Нагадаємо, з 2020 року Міністерство освіти й науки України також планує підвищити вартість навчання на популярних спеціальностях.

 

Ганна Новосад
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!