Міноборони обіцяє не призивати в армію 18 та 19-річних українців примусово

 • Міністр оборони України Анатолій Загороднюк заявив, що указ президента про призов до армії 18 та 19-річних юнаків не означає, що їх призиватимуть примусово, передає “Громадське”.

  Про це Анатолій Загороднюк написав у Facebook.

  «На весняний призов у квітні цього року ми НЕ будемо залучати 18-ти та 19-ти річних юнаків до строкової служби, за виключенням тих випадків, коли вони ДОБРОВІЛЬНО виявлять бажання піти на службу в ЗСУ», — уточнив міністр.

  Водночас Загороднюк нагадав, що вік призову — 18 років — прописаний у законі й ніколи не змінювався, тому указ президента Зеленського підписаний у межах законодавства.

  «Ми розуміємо і враховуємо бажання молодих українців мати можливість пройти службу в такому віці, аби вже у 20 років планувати подальший життєвий шлях. Підтвердження цьому є звернення, які ми отримуємо», — зазначив він.

  Міністр наголосив, що у квітні 2020 року повістки отримають юнаки від 20 років.

  «Отже, ніхто примусово до 20 років залучатися до строкової служби не буде», — пообіцяв Загороднюк.

  В Офісі президента також уточнили, що вік призову на строкову службу у 18 років встановлено, аби зрівняти його з віком призову на контракт.

 • «Військовослужбовці строкової служби не направляються для проходження служби в район проведення операції Об’єднаних сил і проходять службу виключно на мирній території України», — наголосили в ОПУ.

  Нагадаємо, президент Зеленський підписав указ, який передбачає призов до армії з 18 до 27 років.

  За часів президентства Петра Порошенка, відповідно до його указів, на військову службу призивали громадян віком від 20 до 27 років.

  Нагадаємо, на Прикарпатті попрощалися з учасником бойових дій.

  Фото – ілюстративне.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!