Міжнародний день шевця та День боротьби з ожирінням: 26 листопада в історії

 • Цього дня світ відзначає Міжнародний день шевця, День перевертання світу, День боротьби з ожирінням, Всесвітній день інформації.

  У США – День торта, День нагадування про покупки, День сімейної історії здоров’я, День жалоби, у Монголії – День проголошення республіки, в Індії – День Конституції.

  Православна церква 26 листопада вшановує пам’ять святого Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського. У народі говорили, що на Златоуста все перестає рости, завмирає природа, земля покривається снігом, що нагадує людям про настання зими.

  Цього дня:

  У 1922 році   британські археологи лорд Карнарвон і Говард Картер стали першими за останні 3 тисячі років людьми, що увійшли в усипальницю єгипетського фараона Тутанхамона. З цього дня під керівництвом Картера почались капітальні розкопки, котрі тривали декілька років. У чотирикімнатній усипальниці були знайдені тисячі унікальних предметів старовини, найціннішим з котрих виявився кам’яний саркофаг, в котрому містилися три, вкладені одна в одну, труни, в найменшій з котрих, зробленій з чистого золота, знаходилась мумія 18-літнього фараона Тутанхамона. Сьогодні більшість із цих знахідок зберігаються в Каїрському музеї.

  1944 рік  — в Мукачевому,  на I з’їзді Народних комітетів було ухвалено маніфест про возз’єднання Закарпаття з Радянською Україною і про вихід його зі складу Чехословаччини.

  1965 року  був запущений перший французький супутник Asterix“. З космодрому на півдні Алжиру в пустелі Сахара,  Франція запустила штучний супутник “Asterix-1” масою 42 кілограми, виведений на орбіту ракетою “Diamant-A”, і стала третьою у світі космічною державою. І супутник і ракета-носій були створені в Національному центрі космічних досліджень (CNES), створеному в 1962 році за ініціативою президента Шарля де Голля.

   В  1966-му  в Бретанії (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу в світі приливну електростанцію.

  1976 — у США зареєстрована торгова марка «Майкрософт»

  1977-й  — у Львові відкрито пам’ятник першодрукареві Івану Федорову.

  1988 — відбувся старт пілотованого космічного апарату «Союз ТМ-7» з міжнародним екіпажем.

  2005 — введення дня пам’яті жертв голодомору 1932—1933 років (відзначається кожної останньої суботи листопада).

  За матеріалами ТСН.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!