Міжнародний проєкт: Нацгвардія Франківщини та жандармерія Румунії боротимуться зі злочинністю

Сьогодні, 5 березня, в Івано-Франківську відбувся урочистий старт міжнародного проєкту “Зміцнення інституційного та технічного потенціалу підтримки спеціалізованих структур, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю”.

У ньому бере участь Національна гвардія України – зокрема, військова частина № 1241, що в Івано-Франківську, а також жандармерія Румунії. Цей проєкт – один з чотирьох, який реалізовується в рамках транскордонної співпраці по боротьбі з організованою злочинністю. Фінансування програми становить 5.3 мільйона гривень.

“У нас є унікальний підрозділ – гірсько-патрульна рота, вона несе службу в гірській місцевості з метою забезпечення порядку. Мова йде про гірські території. Це 160 службовців, які мають відповідну підготовку, техніку та екіпіровку. Ми багато в чому базуємося на досвіді наших румунських колег”, – сказав командир 50-го полку НГУ полковник Роман Науменко.

Участь військової частини №1241 в цих проєктах дасть змогу закупити для прикарпатських нацгвардійців спеціальні автомобілі, квадроцикли, снігоходи, тепловізори, прилади нічного бачення, навігаційні планшети, обладнання для психологічної підготовки та оцінки особового складу.

Окрім того, гвардійці братимуть участь в спільних з румунськими колегами заходах. Це будуть практичні тренування, міжнародні навчання тощо. Головний інспектор проєкту з румунської сторони, підполковник Міхай Маріан Лунгу з округу Сучава, розповів про правоохоронну роботу в Румунії.

“Головне наше завдання – забезпечення безпеки людей, їх майна та інтересів. Також ми відповідаємо за охорону важливих державних об’єктів, за протидію тероризму і організованій злочинності. Досвідом у цих напрямках ми поділимося з Національною Гвардією України”, – додав Міхай Маріан Лунгу.

Нагадаємо,у Франківську підозрюваний у злочині вийшов під заставу і виїхав за кордон

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!