Міжнародний розвантажувальний день: 5 січня в історії

 • 5 січня у світі відзначаються Міжнародний розвантажувальний день, День маленьких історій і Міжнародний день бойскаутів.

  Іменини у Івана, Феоктиста, Нифонта, Павла і Василя.

  Цього дня:

  У 1769-му Джеймс Уатт одержав патент на парову машину.

  1933 року в Сан-Франциско розпочалося будівництво одного з найвідоміших у світі мостів “Золоті ворота”. Завершилося через 4 роки

  1970-го Луганськ перейменованували  у Ворошиловград. Загалом Луганськ двічі перейменовували у Ворошиловград, і двічі навпаки.

  1996 рік – у Секторі Газа проведена операція з ліквідації Яхіє Аяша – палестинського терориста, голови бойового крила “Хамас”.

  Аяш, відомий під кличкою Інженер, був одним з ініціаторів використання терористів-смертників. На його рахунку теракти в Афулі, Хадері, Тель-Авіві, Єрусалимі, в яких загинуло загалом не менше 90 ізраїльтян.   Аяша знищили за допомогою замінованого стільникового телефону. На його похорон прийшло більше ста тисяч людей.

  1997 – Росія оголосила про виведення військ з території Чечні, що стало формальною ознакою закінчення невдалої дворічної російсько-чеченської війни.

  У 2001 році Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти віце-прем’єра Юлії Тимошенко. Її як колишнього президента корпорації “Єдині енергетичні системи України” звинувачували в контрабанді і фальсифікації документів, а також в ухилянні від сплати податків у особливо великих розмірах. У зв’язку з цим Тимошенко була звільнена з посади віце-прем’єра і заарештована. У 2005 році усі кримінальні справи, відкриті проти Юлії Тимошенко були закриті.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!