Мобілізація в Україні: експерти пояснили деталі продовження призову до лав ЗСУ

 • До 23 серпня 2022 року в Україні запроваджений воєнний стан та триває загальна мобілізація до лав ЗСУ.

  Оскільки повномасштабна війна з росією триває, на підставі правового режиму воєнного стану терміни мобілізації будуть продовжені, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “УНІАН”.

  Як розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки Сергій Рахманін, підстави для мобілізації є правовим режимом воєнного стану.

  “Тобто коли запроваджується правовий режим воєнного стану, держава має право проводити мобілізацію, в тому числі загальну. Відповідно, указ про мобілізацію прив’язується до терміну дії воєнного стану. Оскільки війна завтра у нас точно не закінчиться, правовий режим воєнного стану буде продовжений, тому видадуть новий указ, який дозволяє проводити мобілізацію”, – пояснив він.

  Рахманін уточнив, що указ про мобілізацію не означає, що вона має проводитись щодня.

  “Це означає, що держава у разі потреби на період дії правового режиму військового стану може мобілізувати певну кількість осіб. Коли, кого і скільки, це вже визначають збройні сили. Указ просто надає правові підстави”, – додав він.

  Проте, за словами військових, на фронті актуальніші не люди, а техніка.

  “Що нам зараз потрібно для продовження операції – це важке озброєння”, – наголосив командувач Оперативного командування “Південь”, генерал-майор Андрій Ковальчук.

  Проте наразі немає жодних підстав зупиняти мобілізацію в Україні після 23 серпня.

  “Не думаю, що мобілізацію буде зупинено”, – пояснив член парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко. – Ми щодня втрачаємо пораненими та вбитими наших бійців, вибувають окремі військово-облікові спеціальності. Зараз не можна припиняти мобілізацію – це однозначно. Ми щодня зазнаємо втрат і потрібно заповнювати особовий склад Збройних Сил України”.

  Втім, за словами Костенка, новий етап мобілізації може бути більш прицільним.

  “Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають”, – резюмує він.

  А от військовий експерт Михайло Жирохов навпаки вважає, що мобілізація може бути навіть масштабнішою, адже втрати українців на фронті серйозні.

  “23 серпня закінчується і дія військового стану, а мобілізація це один з елементів військового стану. Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який у більшості зараз і мобілізований, на жаль, закінчується. Втрати особового складу, не тільки безповоротні, а й санітарні, поранені – досить великі за ці місяці. І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту”, – зазначив Жирохов.

  До теми: Разом зі школи: в теробороні на Запоріжжі служить наймолодше подружжя з Франківська

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!