Московія замість Росії: Зеленський відповів на петицію щодо перейменування

 • Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з проханням офіційно перейменувати назву країни-агресора “Росія” на “Московія” та замінити термін “російський” на “московський”, “Російська Федерація” на “Московська Федерація”.

  Петицію, яку підтримали понад 25 000 громадян, розмістили ще 23 листопада. 10 березня президент відповів на неї, пише “Галицький кореспондент“.

  За його словами, правові основи відносин щодо назви географічних об’єктів, до яких належать і держави, регулюються законом України “Про географічні назви”. Порядок створення та ведення Державного реєстру географічних назв, а також надання інформації щодо встановлення географічних назв для їхньої реєстрації визначається положенням про Державний реєстр географічних назв (ст. 9 закону).

  А статистичний відділ департаменту з економічних та соціальних питань секретаріату ООН розробив перелік країн та регіонів, який містить назви відповідних країн, їхні тризначні цифрові та алфавітні коди.

  “Таким чином, порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки”, – йдеться у відповіді.

  Однак Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням щодо комплексного опрацювання питання, зокрема із залученням наукових установ. Надалі прем’єр має проінформувати президента та відповісти авторці петиції.

  До теми: Зеленський підтримав петицію про заборону творчої діяльності росіян в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!