Мотоцикліста, який у Калуші на смерть збив дитину, засудили до півтора року ув’язнення

  •  
    Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінального провадження про обвинувачення неповнолітнього, який, керуючи транспортним засобом, порушив правила безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілої.
     
    Згідно з матеріалами справи, обвинувачений у жовтні 2021 року в темну пору доби керував мотоциклом марки «KAWASAKI ZR-S» та рухався лівою смугою по дорозі з одностороннім рухом, яка має дві смуги руху в одному напрямку в м. Калуш.
     
    В той час, в районі розташування будинку, що в м. Калуш, на пішохідний перехід вийшла малолітня пішохідка із своєю матір’ю та стала перетинати дорогу справа наліво відносно руху вищевказаного транспортного засобу.
     

    При наближенні до пішохідного переходу неповнолітній водій  мотоцикла виявив неуважність, відволікся від керування транспортним засобом, не встежив за дорожньою обстановкою, не відреагував на її зміну, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, не зупинився, щоб дати дорогу дитині та здійснив на неї наїзд.

    У результаті порушення неповнолітнім Правил дорожнього руху відбулась дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої дівчинка отримала тілесні ушкодження, від яких померла.

    В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю. Зокрема, вказав, що в жовтні 2021, керуючи мотоциклом марки «KAWASAKI ZR-S»наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, побачив групу людей, які переходили дорогу, не зміг зупинитись, прийняв рішення повернути ліворуч, почув удар, спочатку не зрозумів, що здійснив наїзд на потерпілу, злякався і поїхав додому. Наступного дня розповів про все матері та разом з нею з’явився в поліцію, де вказав, що вчинив ДТП.

    У вчиненому обвинувачений розкаявся, жалів про вчинене, просив вибачення в потерпілої. Також обвинувачений просив суд не позбавляти його волі.

    Законний представник неповнолітнього обвинуваченого просила суд не позбавляти волі її єдиного сина, просила вибачення у потерпілої. Вказала, що намагалась відшкодувати шкоду, однак потерпіла відмовилась отримувати від неї кошти.

    За дорученням суду, уповноваженим представником органу пробації була складена досудова доповідь відносно обвинуваченого. Зі змісту досудової доповіді вбачається, що виправлення неповнолітнього можливе без ізоляції від суспільства, а також він не становить високої небезпеки для суспільства чи окремих осіб. На думку органу пробації, виконання покарання у громаді можливе за умови здійснення нагляду та застосування соціально-виховних заходів, що необхідні для виправлення та запобігання вчиненню повторних кримінальних правопорушень.

    Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що вина неповнолітнього у вчинені злочину знайшла своє підтвердження у судовому засіданні, а його дії слід кваліфікувати за ч.2 ст. 286 КК України.

    Під час призначенні покарання суд враховував ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, яке хоча вчинене з необережності, проте відноситься до категорії тяжких злочинів. Основною причиною його вчинення стало порушення вимог Правил дорожнього руху України. Ступінь тяжкості наслідків, що настали від кримінального правопорушення – смерть малолітньої.

    Дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий: під наглядом у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, має місце реєстрації та проживання, виховується матір’ю та вітчимом, за місцем проживання характеризується як доброзичливий, трудолюбивий, намагався відшкодувати потерпілій завдану шкоду, однак остання відмовилась.

    За таких обставин, враховуючи конкретні обставини справи, як то наявність декількох пом’якшуючих покарання обставин, які істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та відсутність обставин, які обтяжують покарання, з урахуванням особи винного, думки прокурора, потерпілої та законного представника, суд вважає за можливе призначити обвинуваченому  основне покарання за скоєне кримінальне правопорушення із застосуванням ст. 69 КК України та призначити йому покарання нижче від найнижчої межі, передбаченої санкцією ч. 2 ст. 286 КК України у вигляді позбавлення волі.

    Таким чином суд вирішив визнати неповнолітнього винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначити йому покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки.

    Після набрання вироком законної сили неповнолітнього слід затримати та направити до місця відбування покарання.

    Стягнути з обвинуваченого на користь держави витрати на проведення інженерно-транспортної експертизи – 1 201,34 грн., інженерно-транспортної експертизи – 1 029,72 грн., судово-трасологічної експертизи – 12 013,40 грн., фототехнічної експертизи – 2 745,92 грн. та інженерно-транспортної експертизи – 1 201,34 грн.

    Читайте також: В Івано-Франківську затримали трьох чоловіків з наркотиками

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!