Ми – бездарні ґазди, – Олег Гончарук про стан туризму на Прикарпатті

Сьогодні, 21 липня, на нараді за участю голови ОДА Олега Гончарука щодо розвитку туризму в області, голова РДА Надвірнянського району зазначив, що дорога до однієї із принад району, Пнівського замку, вже зроблена.

“Цього року  ми вже можемо почати возити туди перших туристів”, – зазначив він.

В свою чергу Дмитро Романюк директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури ОДА, зазначив, що Пнівський замок може стати одним із найбільш відвідуваних туристичних напрямків Прикарпаття.

Стосовно Рожнятівщини, то одним із перспективних проектів є розбудова села Осмолода. На сьогодні вже розроблено генплан розбудови цього села. Планується побудувати  гірськолижні комплекси, але перешкодою є те, що виділена земля належить до лісового фонду, тому потрібен дозвіл. Генплан розроблений у 2012 році.

“Зокрема в Осомолоді є “Ангелівська домна” – пам’ятка державного значення. Тепер вона знаходиться на балансі Осмолодської сільської ради. Але на її відновлення потрібні значні кошти”, – сказав Дмитро Романюк.

Також на нараді згадали про перспективність Долинського району. Основна атракція Долинщини -Карпатський трамвай. “Також ми плануємо створити заповідник державного значення “Карпатське болото”, де буде збережено унікальну флору та фауну. Згодом плануємо облаштувати зупинку трамваю та оглядові майданчики для туристів”, – наголосив очільник Донщини Юрій Мазур .

Ще одним масштабним проектом є розвиток соляного родовища не в промислових, а в рекреаційних цілях. “Під ці проекти ми хочемо залучити кошти”, – підсумував голова Долинської РДА.

Проте, Олега Гончарука незадовільнили доповіді голів РДА в області.

“Ми бездарні ґазди. Всі ми говоримо про залучення інвестицій, але ми повинні розуміти, що в нас в одному районі рубають ліс, в іншому – крадуть щебінь з річок”, – підкреслив голова ОДА.

Зокрема, він дав головам РДА час до 20 серпня. До цього часу всі райони повинні розробити презентації інвестиційних проектів та подати їх на розгляд.

Нагадаємо, Олег Гончарук вважає, що “Буковель” це не все Прикарпаття.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!