Микола Палійчук: Підприємцям потрібно дозволити працювати, але за умови дотримання карантинних вимог

 • Прикарпатцям боргують понад 36 мільйонів гривень заробітної плати. Про це в ефірі обласного телебачення «Галичина» розповів голова бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук.

  «Загальний обласний бюджет з перевиконанням  йде добре. Що буде в березні тяжко сказати, тому що Івано-Франківськ – «червона» зона. І ,фактично, майже цілий місяць не працювали підприємці, в умовах жорсткого карантину перебувала область, тому, напевно, і відобразиться на бюджеті, але проаналізуємо після 1 квітня», – сказав Микола Палійчук.

  На його думку, підприємцям, яким наразі заборонено працювати, зараз дуже тяжко. Деякі з них цього просто не переживуть.

  «На сьогодні на Прикарпатті не така велика завантаженість, як була два тижні тому, то ж ситуація стабілізується, але поряд з тим, що громадський транспорт працює, автобуси деколи переповнені, а забороняють на свіжому повітрі базари – не розумію, – наголошує Микола Палійчук. – Якби я мав повноваження, я б системно аналізував кожен вид діяльності і дозволяв що можна, а що ні: де на виніс, де по одному в магазин. Я б дозволяв, все ж таки, працювати підприємцям, але з наджорсткими умовами запобігання передачі інфекції і контролем цього».

  Також депутат звернув увагу і на бюджетні проблеми, які зараз спостерігаються у новоутворених районах.

  «Ми зробили аналіз по кожній громаді, де є величезні проблеми з освітянською субвенцією. Нова формула, на базі якої був розрахований бюджет… Кабмін затвердив її заднім числом тільки минулого тижня. Я знаю, що окремі ОТГ готують судові позови, тому що Долинській ОТГ близько 50 млн грн. не вистачає тільки освітянської субвенції. Тому що формула погано порахувала. Я не прихильник формульного розрахунку, бо кожна ОТГ, особливо у наших гірських умовах, різна. Тут потрібен індивідуальний підхід, – вважає Микола Палійчук. – Не складно порахувати 62 ОТГ, навіть врахувавши  умовний приріст, скільки буде йти дітей до школи наступні 5 років, скільки випускників. Ми ж бачимо скільки дітей, порахували, зробили нормальний бюджет і не звертаємо увагу на освіту. А громада дає можливість пустити на розвиток. Бо окрім освіти, охорони здоров’я, культури є ще комунальне господарство, дороги».

  Тому, на думку Миколи Палійчука, необхідний діалог між головами ОТГ, обласною та центральною владою.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!