2 грудня у середмісті Івано-Франківська розпочався благодійний ярмарок, вторговані гроші з якого витратять на закупівлю тактичних аптечок. Протягом двох днів 20 майстринь продаватимуть свої вироби.
Про це “Суспільному” розповіла співорганізаторка заходу Катерина Паньків.
“Всі будуть представляти вироби ручної роботи. У нас — і графіка, і мило, і свічки, і прикраси, і новорічний декор. Великий вибір. Кожен зможе обрати те, що йому подобається. Також у межах цього ярмарку будуть проводитися творчі майстер-класи для діток і дорослих”, — каже Катерина Паньків.
За словами голови “Громадської ініціативи Галичини” Лесі Качурової, засоби тактичної медицини потрібні у великій кількості, бо швидко закінчуються. З її слів, зараз найбільша потреба — у турнікетах та бандажах.
“Тактична медицина є постійним розхідним матеріалом. Гроші на неї збираються постійно. Вартість аптечки в середньому — 100 євро. Ми не говоримо вже про додаткові матеріали, що даємо лікарям, які працюють чи в батальйонах і ротах, чи парамедикам. Тому можете собі уявити: якщо на одного бійця потрібна одна аптечка за 100 євро, то скільки грошей потрібно для цього”, — каже Леся Качурова.
Майстриня з декупажу Наталія Герула вперше бере участь у благодійному ярмарку. Жінка каже: з початком повномасштабного вторгнення закинула творчі заняття. А нещодавно вирішила зробити кілька новорічних прикрас.
Наталія Філіппська разом зі своєю командою представила іграшки ручної роботи. Частину грошей від продажу на ярмарку вони віддадуть на закупівлю тактичних аптечок, частину — витратять на власні потреби.
“Решту грошей ми хочемо скерувати на закупівлю тканини для пошиття адаптивного одягу. У нас зараз якраз триває курс. Ми запросили людей, які б хотіли підсилити швейний волонтерський рух, тому що дуже не вистачає рук. Й адаптивний одяг у шпиталі вкрай необхідний. Величезна кілька поранених приходить, а вдягнути їх нема у що”, — говорить Наталія Філіппська.
Читайте також: Мріє про притулок для котів: як прикарпатка утримує майже 70 тварин