На Богородчанщині обговорили механізми використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження в області

 • Нещодавно в Богородчанах, за фінансової підтримки Словацького агентства з розвитку міжнародної співпраці Slovak Aid, відбувся семінар «Роль відновлювальних джерел енергії для сталого розвитку Івано-Франківської області». Організаторами заходу стали МГЕО «Наш дім – Манява» у партнерстві з Українською кліматичною мережею.

  У заході взяли участь сільські голови Богородчанського, Верховинського, Рогатинського районів, представники об’єднаних територіальних громад (Старобогородчанської, Витвицької, Більшівцівської), громадських організацій області, ЗМІ та науковці Івано-Франківщини.

  Керівник організації МГЕО «Наш дім – Манява» Микола Скиданюк поінформував присутніх про реалізацію проекту «Зелена енергія: Словацько-Український досвід», його цілі й завдання та результати, які планується досягти після завершення проекту. Він зазначив, що Івано-Франківська область має значний енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії. Однак перспективною, на його думку, є використання сонячної енергії та енергії вітру. У структурі відновлювальних джерел енергії області їх потенціал відповідно становить (14% та 23%). У майбутньому перспективою може стати використання енергії довкілля потенціал якої становить 26%. На жаль, на даний час в області відсутні умови для розвитку цього виду енергії.

  «Негативним для Івано-Франківщини стане розвиток малої гідроенергетики, потенціал якої становить тільки 3 % та часткове використання енергії біомаси. Гідроенергетика порушить екосистеми гірських річок нашої області, або навіть їх знищить, а енергія біомаси – спричинить до значного споживання лісових ресурсів, оскільки в області не достатньо розвинуті механізми вирощування енергетичних рослин», – наголосив Микола Скиданюк.

  Під час семінару відбулося скайп-включення з експертами провідних громадських організацій, що працюють у цій сфері. Зокрема Ілля Єременко, координатор проектів, член ради ГО «Екоклуб Рівне», голова Української кліматичної мережі порекомендував присутнім кроки дій у сфері сталого енергетичного розвитку та поділився досвідом роботи їхньої організації у Рівненській області.

  Експерт проекту Стефан Сабо, голова Словацької екологічної асоціації «Сосна» (місто Кошице), розповів про заходи з енергозбереження, які зараз активно використовуються в Словаччині. Він поділився досвідом щодо ізоляції будівель шляхом використання дешевих природних ізоляційних матеріалів (соломи, паперу, глини).

  «Найбільш «зелені» економіки Європи: наприклад, німецькі ставлять великий потенціал на скорочення споживання енергії, за рахунок будівництва «пасивних будівників» використовуючи зелені дахи, природні ізоляційні матеріали та інші рішення необхідні для скорочення споживання енергії», – наголосив Стефан Сабо.

  Експерт проекту Тарас Рашкевич, голова громадської організації «Агенція розвитку громад Богородчанського району» поінформував присутніх із необхідності впровадження енергоефективності в діяльності новоутворених об’єднаних територіальних громад з метою забезпеченням їхньої фінансової спроможності.

  Присутні обмінялися думками та виробили певні механізми щодо впровадження енергетичної політики на місцевому рівні. Висновком семінару можна вважати, що лише спільними зусиллями влади, громадянського суспільства та бізнесу враховуючи інтереси сталого розвитку Карпат можна досягнути прогресу, цілей Української кліматичної мережі та Цілей сталого розвитку.

  За додатковою інформацією звертайтеся: Микола Скиданюк, керівник МГЕО «Наш дім – Манява»

  Email: manyava@i.ua, тел.: (096) 82-00-641

  Семінар проходив в рамках проекту «Зелена енергія: Словацько-Український досвід»

  Проект здійснюється за фінансової підтримки Словацького агентства з розвитку міжнародної співпраці Slovak Aid.

  dig
  dav
  dav
  dav
  dav
  sdr
  dav
  dav

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!