На Долинщині створюватимуть патронатні сім’ї

Сьогодні у селі Раків Долинського району відбувся інформаційно-просвітницький захід стосовно розвитку альтернативних форм догляду за дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах – створення патронатних сімей.

Захід організовано районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою популяризації нової для України соціальної послуги – сімейного патронату та пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Бесіда відбулася  на базі Раківського фельшерсько-акушерського пункту за участю представників громади села, працівників ФАПу, бібліотеки та сільської ради. Учасників бесіди ознайомили із послугами сімейного патронату – хто може стати патронатним вихователем, вимогами до кандидатів, державні гарантії та порядок організації діяльності сім’ї патронатного вихователя. Всім присутнім роздали тематичні інформаційні листівки.

Сімейний патронат – це інноваційна комплексна соціальна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин.

Патронатні вихователі – унікальна для України професія, яка з’явилася у рамках соціального експерименту, розпочатого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. Тоді в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні сім’ю термінового влаштування. Цікаво, що у світі робота патронатними батьками – це поширена і дуже почесна практика. Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом.

Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі п’яти  прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, допомога на дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.

До теми: Сиротам із Тлумаччини вручили шкільне приладдя

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!