На Фестивалі сучасної української музики у Нью-Йорку відтворили сцени війни

 •  
  Усі композитори, чиї твори представлені на цьогорічному фестивалі, живуть за межами України. Де опинилися з різних причин – через переїзд з тимчасово окупованих Росією територій чи еміграцію, навчання, пошуки роботи в попередні роки.
   
  У Нью-Йорку в концертних залах Мангеттену проходить щорічний Фестиваль сучасної української музики, значна частина представлених творів пов’язана з війною.

  Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

  «Нинішній, п’ятий сезон характеризується «перетином кордонів», – розповіла засновниця Лія Бетстоун. – Якщо буквально, то це музика, створена за межами географічних кордонів України… Але й самі твори перетинають межі традиційних жанрів і форм».

  За її словами, сьогодні просування української культури особливе важливе – як засіб привернення уваги до подій у нашій країні.

  На сцені лунали твори одеситки Кармелли Цепколенко, киянина Максима Коломійця, львів’янина Золтана Алмаші, уродженки Донбасу Ольги Зайцевої-Герц, українсько-американських композиторів Леоніда Грабовського та лауреата Шевченківської премії Вірка Балея.

  Зокрема, Ольга Зайцева-Герц, яка представила свою «Бахмутську рапсодію», виконала разом з канадсько-українською співачкою Марічкою Марчик «автентичними голосами» старовинну українську пісню «Вори-вороги». Записану під час етнографічних експедицій у Бахмутському районі Донеччини.

  Фестиваль відбувається у десяту річницю від початку російської війни проти України, зазначила Бетстоун.

 • «Ми присвячуємо його тим, хто дав нам можливість продовжувати цю роботу. І гарантував, що голос України не замовк і ніколи не замовкне», – додала вона.

  Читайте також: Середня тривалість життя чоловіків через війну скоротилася на 10 років

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!