Анімаційна стрічка “Ванлав” російської режисерки Варвари Яковлевої отримала гран-прі в секції короткометражок на фестивалі Animafest Zagreb.
Фільм профінансований Мінкультом Росії, хоч організатори й приховали це, пише “24 Канал”.
Відомо, що організатори заходу презентували цю роботу як незалежну. Але пізніше з’ясувалося, що анімація створена за підтримки Росії.
Директорка українського Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM Анастасія Верлінська переглянула стрічку “Ванлав” в оригінальній версії, і на початку фільму вказано, що він профінансований Мінкультом Росії. Цікаво, що для його показу на фестивалі в Загребі, вступні титри вирізали.
“Учора Animafest оголосив переможців. Головний приз отримав російський фільм, який фінансується урядом Росії. Так, можливо, ви чули про таке. Той, хто нещодавно залишив цілий регіон без дому і навіть більше – без води. Напевно, ці вступні титри вирізали з фільму і, мабуть, ніде не згадували, що цей фільм з Росії”, – зауважила Верлінська.
Її допис прокоментував нідерландський режисер-аніматор Хіско Хюлсінг, один із членів журі фестивалю. Він зазначив, що організатори Animafest Zagreb ніде не вказували джерело фінансування тріумфатора фестивалю. До того ж фільм прикріпив фото каталогу, у якому навіть не йдеться про те, що “Ванлав” – російська стрічка.
“Я уявлення не мав, що фільм російський чи що він знятий на російські держа вні гроші. Якби я знав, у нас би була зовсім інша дискусія, оскільки я боровся за український фільм “Маріуполь, сто днів”, – додав він.
Свій коментар також залишив артдиректор Animafest Zagreb Даніель Суліч. Він, хоч і підтримав Україну, проте зазначив, що росіяни, які мають антивоєнну позицію, можуть брати участь у міжнародних заходах. До того ж він повідомив, що фільм “Ванлав” фінансувався з державного бюджету, але виробництво почалося до 24 лютого.
“Режисерка – одна із зазначених художниць, яка виступала проти війни й, зрештою, виїхала з країни. Вона вирішила прибрати державного орла зі свого фільму і відмовилася від державного фінансування нового фільму, яке вона отримала на інший фільм”, – доповнив він.
Втім, у каталогах фестивалю, як і в титрах фільму, вказано, що майже вся команда стрічки “Ванлав” є росіянами.
Часто, коли мені доводиться їхати до Вови, я думаю, що я погана мама. Бо ж залишаю дітей та їду в місця, з яких завжди є ризик не повернутися. Жовтень 2022 Як же я ненавиджу все, що пов’язане з московією. Знайшла свій шкільний зошит із записами перших віршів. Російською. Спалила. Кілька книг, теж російською, віддала в
Якщо ви хоча би раз були у нашому Івано-Франківському драмтеатрі, то можете сміливо сказати, що знаєте цього митця, бо ж бачили його роботи. Маю на увазі керамічний рельєф усередині, повз який не можна просто пройти і забути. До речі, якщо уважно придивитися до плитки з трьома гуцулами, які сидять і грають на сопілках, то
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного