• На фестивалі у Загребі переміг фільм російської режисерки

 • Його створили за підтримки Росії.

  Анімаційна стрічка “Ванлав” російської режисерки Варвари Яковлевої отримала гран-прі в секції короткометражок на фестивалі Animafest Zagreb.

  Фільм профінансований Мінкультом Росії, хоч організатори й приховали це, пише “24 Канал”.

  Відомо, що організатори заходу презентували цю роботу як незалежну. Але пізніше з’ясувалося, що анімація створена за підтримки Росії.

  Директорка українського Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM Анастасія Верлінська переглянула стрічку “Ванлав” в оригінальній версії, і на початку фільму вказано, що він профінансований Мінкультом Росії. Цікаво, що для його показу на фестивалі в Загребі, вступні титри вирізали.

  “Учора Animafest оголосив переможців. Головний приз отримав російський фільм, який фінансується урядом Росії. Так, можливо, ви чули про таке. Той, хто нещодавно залишив цілий регіон без дому і навіть більше – без води. Напевно, ці вступні титри вирізали з фільму і, мабуть, ніде не згадували, що цей фільм з Росії”, – зауважила Верлінська.

  Її допис прокоментував нідерландський режисер-аніматор Хіско Хюлсінг, один із членів журі фестивалю. Він зазначив, що організатори Animafest Zagreb ніде не вказували джерело фінансування тріумфатора фестивалю. До того ж фільм прикріпив фото каталогу, у якому навіть не йдеться про те, що “Ванлав” – російська стрічка.

  “Я уявлення не мав, що фільм російський чи що він знятий на російські держа вні гроші. Якби я знав, у нас би була зовсім інша дискусія, оскільки я боровся за український фільм “Маріуполь, сто днів”, – додав він.

 • Свій коментар також залишив артдиректор Animafest Zagreb Даніель Суліч. Він, хоч і підтримав Україну, проте зазначив, що росіяни, які мають антивоєнну позицію, можуть брати участь у міжнародних заходах. До того ж він повідомив, що фільм “Ванлав” фінансувався з державного бюджету, але виробництво почалося до 24 лютого.

  “Режисерка – одна із зазначених художниць, яка виступала проти війни й, зрештою, виїхала з країни. Вона вирішила прибрати державного орла зі свого фільму і відмовилася від державного фінансування нового фільму, яке вона отримала на інший фільм”, – доповнив він.

  Втім, у каталогах фестивалю, як і в титрах фільму, вказано, що майже вся команда стрічки “Ванлав” є росіянами.

  До теми: Акторка серіалу “Всі жінки відьми” відреагувала на екоцид в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Чи є життя за знаменитою стелою “Донецька область”?

  Про хибні уявлення, що Донеччина — суцільне поле бою та випалена земля Журналістів вчать подавати новини гарячими. Втім, життєвий досвід вже навчив мене, що інколи варто дати емоціям охолонути. Видихнути, підібрати правильні слова. Прийдешній рік для Донецької області ознаменувався змінами на фронті, його зсувом вглиб області, а тилові міста, де донедавна панувала умовна тиша, піддались

  Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

  Тужливі пісні мого народу

           Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює