На Форумі видавців у Львові назвали найкращу книгу року

У Львові на 22-му Форумі видавців назвали найкращі видання року. Головну книжкову премію отримала професор Варшавського університету, відомий українолюб Ольга Гнатюк. Її книга “Відвага і страх” – це історичне видання про Львів часів Другої світової війни.

Авторка зізнається, що своєю книгою хотіла подякувати львів’янам та українцям загалом. “На те є кілька причин. По-перше, моя мама народилася тут після того, як вступила Червона армія у вересні 1939 року. Вона буквально день після того народилася, і мене це дуже інтригувало. Почала розплутувати ці сюжети значно-значно пізніше – після смерті мами. Але це не родинна історія, не винятково родинна історія”, – пояснила письменниця, пише ТСН.

Престижні нагороди отримали ще 21 книга.

“Це єдина в Україні премія такого плану. Завжди нагороджуємо найкращі видання. Найкращу книжку обирає компетентне журі. Запрошується щороку близько 100 осіб. Засідання триває за два дні до початку форуму. Це люди з різних галузей: літературознавці, науковці, філософи, журналісти, перекладачі, бібліотекарі”, – розповіла прес-секретар Форуму видавців Ольга Вишня.

Книжкове свято у Львові триватиме до 13 вересня. Планується, що його відвідає близько 50 тисяч людей.

IMG_08021111dffsdf1

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!