На Франківщині батьки звинувачують виховательку дитсадка у побитті дітей

 • У дитсадку наполягають, що у відомих адміністрації випадках діти отримали пошкодження самі, зокрема, під час ігор.

  Батьки дітей, які відвідують дитсадок “Дзвіночок” в місті Рогатин, що на Івано-Франківщині, поскаржилися ТСН.ua, що вихователька б’є своїх підопічних.

  За їхніми словами, такі інциденти почали відбуватися відтоді, як у вересні їхні трирічні діти перейшли до нової групи в дитсадку, в якій вони мають провчитися до самого випуску.

  Наразі відомо про три випадки, коли діти поверталися додому з синцями, нібито обвинувачуючи виховательку в тому, що вона вдарила їх або штовхнула. Йдеться про двох хлопчиків і одну дівчинку.

  “Дитина прийшла і сказала, що вихователька вдарила. Вона його добре штовхнула. Коли почали між друзями спілкуватися, то дізнався, що це не єдиний випадок. Були різні випадки. На Святого Миколая і Новий рік влаштовували вистави у дитсадку. І коли одна дитина у відповідальний момент почала капризувати, відмовлялася йти виступати, то розповідали, що вихователька заявила, що дитину треба вигнати з групи, бо вона зірвала їй концерт”, – розповів на умовах анонімності батько постраждалого хлопчика.

  Фото дітей з синцями і саднами є у розпорядженні редакції. Батьки не надали згоди на публікацію світлин.

  Дорослі намагалися владнати справу своїми силами і пішли сваритися з вихователькою. Проте це лише погрішило ситуацію, адже жінка написала заяву у поліцію на одного з батьків, звинувачуючи його у погрозах.

  Завідуюча дитсадка Марія Малецька підтвердила, що батьки вже неодноразово скаржилися на цю виховательку, проте вона нічого не може вдіяти через те, що прямих доказів немає.

  Зокрема, за її словами, один випадок стався у п’ятницю, а мама показала їй дитину вже у вівторок. “Я тій мамі кажу, чому ви не прийшли у п’ятницю? Як не в садок, бо мене вже не було, то додому. А аж у вівторок – то це таке. І мені приймати такі обвинувачення на своїх працівників також не добре”, – зауважила Малецька.

  Вона також повідомила, що в іншому випадку дитина сама впала. Але конфлікт спричинила вже бурхлива реакція виховательки на запитання батька про синці.

  “Вона (вихователька, – ред.) не била. Але вона негарно відповіла батькові на його запитання. Треба було сказати: “Вибачте, я не догледіла”. Таке трапляється. Така робота”, – додала завідувач дитсадка.

  Відомо, що вихователька, на яку скаржаться батьки, працює тут вже більше 30 років. При цьому у дитсадку не змогли надати їй позитивної характеристики як працівнику. Адміністрація дитсадка вже виписала виховательці кілька попереджень, проте ні оштрафувати, ні звільнити її не можуть.

  За останній рік жодних офіційних скарг від батьків на жінку не надходило, запевнила начальник відділу освіти Рогатинської РДА Лідія Дуда. Вона повідомила, що за фактом нинішніх скарг було проведено бесіди з завідувачем дитсадка та вихователькою.

  Вони запевняють, що дівчинка, у якої були садна на обличчі, отримала пошкодження ще до того, як прийшла в заклад. Цей випадок стався 4 грудня. Дитина нібито розповіла помічниці виховательки, що вдарилася в машині, коли тато віз її у дитсадок.

  Другий випадок стався 4 січня. Згідно з наданих пояснень, хлопчик бавився з машинкою на килимі, не втримався, впав, і його протягнуло обличчям по килиму, унаслідок чого він отримав пошкодження. Також у дитячому закладі запевнили, що у той час на зміні була інша вихователька. Щодо інциденту з третьою дитиною у дитсадку кажуть, що їм нічого невідомо.

  Начальник відділу освіти Рогатинської РДА Лідія Дуда зауважила, що батькам, у випадку, якщо вони підозрюють вихователя у вчиненні насилля проти їхніх дітей, потрібно негайно звернутися до завідувача дитсадка, а також до місцевого управління освіти, так званого райвно.

  Нагадаємо,Правоохоронці затримали 19-річного франківця, який побив та пограбував перехожого

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!