На Франківщині працівникам Солотвинської лікарні боргують зарплати за два місяці

  • Усе через те, що заклад розташований у гірській місцевості і медики мали б отримувати доплату з державного бюджету у сумі 25%, проте дофінансування понад рік немає.

    У 2021 році Солотвинська лікарня уклала контракт із Національною службою здоров’я України для надання паліативної допомоги, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

    Відколи стартував другий етап реформи медицини, медпрацівникам вторинної ланки не виділяють із державного бюджету 25% доплати за роботу у гірській місцевості, яка передбачена законом, розповідає виконувачка обов’язків директора Солотвинської лікарні Ольга Іванків. За її словами, з 2020 року цю доплату компенсували медикам за гроші, що отримує лікарня від НСЗУ за вісім пакетів послуг, які надає. Через це почало не вистачати грошей на зарплати й утворився борг перед працівниками у понад 2 млн грн.

    “У нас за липень залишилося по 200 тис. податку. Готівку липневу вже люди отримали всю, але на зараз ми жовтневими призначеннями, наприклад, півтора мільйона, будемо погашати серпневу зарплату людям. Проте річ у тому, що ми ці всі півтора мільйона не можемо одразу спрямувати 100% на зарплату, бо лікарні ще потрібно заплатити за харчування, медикаменти і всі інші видатки. Звичайно, крім комунальних, бо комунальні сюди не входять”, — каже Ольга Іванків.

    Медсестра Солотвинської лікарні Ірина Лучинська каже, у вересні отримала зарплату за липень. За наступні два місяці гроші їй ще не виплатили.

    “Зарплата медика не є великою. Вона приблизно — 5 тис. У кожного є ситуація життєва, коли гроші необхідні. Неможливо жити на мамину пенсію, на зарплату чоловіка, чекати, щоб діти принесли зарплату тоді, коли ти працюєш зранку до вечора і дійсно виконуєш свої обов’язки, а оплати немає. І цих 25% суттєво піднімають рівень нашої зарплати”, — розповідає Ірина Лучинська.

    За словами голови Солотвинської територіальної громади Манолія Піцуряка, раніше з місцевого бюджету виділяли гроші на доплати медпрацівникам, а зараз немає такої можливості. 

    Заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак каже, що на Івано-Франківщині 14 лікарень розташовані у громадах, які мають статус гірських. Усі вони не отримують фінансування на доплати працівникам у сумі 25% з державного бюджету.

    Нагадаємо, у  Калуші медики скаржаться на затримки зарплат

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!