На Франківщині судитимуть ще 10 депутатів РФ

 • На Прикарпатті судитимуть ще 10 депутатів РФ за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

  Слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області завершили досудове розслідування та передали до суду обвинувальні акти на 10 депутатів російської Держдуми, пише “Галицький кореспондент“.

  Російські політики голосували за “незалежність” окупованих районів на Сході України та військову допомогу окупаційним адміністраціям.
  Своїм голосуванням парламентарі держави-агресора відкрили шлях розв’язанню повномасштабної загарбницької війни проти України. 15 лютого 2022 року депутати проголосували за звернення до російського президента з вимогою визнання створених РФ на окупованій українській території т. зв. Л/ДНР.

  У відповідь на звернення парламентарів Володимир Путін визнав правосуб’єктність підконтрольних росії маріонеткових утворень. 22 лютого російські депутати проголосували за ратифікацію “міждержавних” договорів з Л/ДНР, які передбачали військову допомогу в разі нападу. Того ж дня ватажки терористів звернулися по допомогу “у відбитті агресії України”, після чого російський президент розпочав повномасштабну війну.

  На думку слідства, синхронність і узгодженість дій російського президента, депутатів та керівників російських окупаційних адміністрацій свідчить про спробу легітимізувати загарбницьку війну та змову з метою захоплення всієї території України.

  За результатом досудового розслідування російські депутати обвинувачуються за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків. За цей злочин законом передбачено позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

  До теми: Поселяв окупантів у житло українців: франківська СБУ повідомила підозру черговому колаборанту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!