На Франківщині у державну власність повернули 32 земельні ділянки

 • Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області визнали незаконним та скасували наказ від 2 червня Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

  Це був наказ щодо передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність, а саме в частині передачі П’ядицькій сільській раді ОТГ Коломийського району Івано-Франківської області 32 земельні ділянки, пише “Галицький кореспондент“ з посиланням на Господарський суд.

  Спірні земельні ділянки з 1956 року постійно знаходилися в користуванні державних установ, правонаступником яких є Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція НААН України та відносилися до державної форми власності.

  Позовні вимоги обґрунтовані наступним:

  • Земельні ділянки з державної власності в комунальну не передавалися, НААН України від вказаних ділянок не відмовлялося.
  • Ділянки розташовані за межами населених пунктів П’ядицької сільської ради об’єднаної територіальної громади Коломийського району Івано-Франківської області та не можуть належати землям комунальної власності.
  • Зміну меж населеного пункту у встановленому Законом порядку не проведено.

  Суд при розгляді справи встановив наступне.

  • Національна академія аграрних наук України – це самоврядна наукова організація, заснована на державній власності, що є державною організацією, створеною як неприбуткова державна бюджетна установа.
  • НААН є правонаступницею Української академії аграрних наук. Використання державного майна, переданого Національній академії аграрних наук України, здійснюється з урахуванням норм Закону України “Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу” та чинного законодавства.
  • Відчуження нерухомого майна наукових та інших установ, підприємств та організацій, що перебувають у віданні НААН, здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
  • Вилучення земельних ділянок наукових установ, організації підприємств НААН та припинення права постійного користування ними може здійснюватися лише за згодою Президії НААН, відповідно до Земельного кодексу України.
  • Зміна цільового призначення та припинення права постійного користування земельними ділянками наукових установ, підприємств та організацій НААН, що віднесені до особливо цінних земель, допускається лише для розміщення на них об’єктів, що визначені Земельним кодексом України та в порядку, встановленому законодавством.

  Нагадаємо, мільйонні збитки: у Поляниці виявили масштабну схему привласнення земельних ділянок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!