На Прикарпатті відкопали бідон з архівними документами УПА

 • Місцеві мешканці села Вікторів Галицького району відкопали бідон з архівними документами.

  Від довгого зберігання у ґрунті бідон пошкодився, на ньому видніється діра, ймовірно від кулі. Через це знахідка була частково залита водою, тому знайдені документи потребують реставрації. Історики припускають, це архіви УПА.

  Завідувач відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерій Твердохліб розповідає – пам’ятка цікава, але ситуація з документами критична. Адже через пробиту у бідоні діру вони у дуже поганому стані.

  “Зараз важко сказати, чи можливо їх відновити. Ми проводимо консультації з реставраторами зі Львова, які уже працювали з таким матеріалом. Незабаром ми дізнаємось, наскільки папери важливі. Останнім часом такі знахідки трапляються. Думаю багато чого ще сховано”, – переконаний реставратор.

  Він додає: проблема в тому, що в Івано-Франківську немає фахівців по реставрації таких паперів. Немає також і державного фінансування в цьому напрямку.

  Очільник “Поступового гурту франківців” Сергій Адамович, якому передали бідон, розповідає:

  “Ми думаємо, що це документи ОУН УПА і зараз працюємо з фаховими реставраторами і істориками.  Ми залучили до роботи відомого реставратора Валерія Твердохліба. Сподіваюсь нашими зусиллями вдасться зберегти частинку історії”.

  До слова, не так давно у цьому ж селі знайшли ідентичний бідон з документами. Оскільки вони були у кращому стані, вдалось одразу встановити, що це документи  українського підпілля. Зараз вони також на реставрації.

  Більше про цю знахідку читайте у статті: Кому дістануться бідони історії?

  DSC_0012

  DSC_0012

  DSC_0008 DSC_0007 DSC_9999 DSC_9997

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!