На Франківщині збудують друге казкове містечко гобітів

У Косові, що на Прикарпатті, спорудять нове екологічне казкове містечко з фільму “Володар перснів” – Гобітленд.

Про це повідомив у соцмережі один із авторів проєкту Андрій Боєчко.

“Прийняли рішення про початок будівництва другого казкового містечка. Дуже довго обирав локацію. Косів і Рахів – саме в цих містах ми планували будувати нові поселення, однак природа внесла певні корективи. Повені в Верховині, зсуви і катаклізми, з якими ми досі не впоралися, показали, що найперше, що ми маємо враховувати при виборі місця, – це безпека мешканців. Рахів і Верховина постраждали від природного лиха набагато більше, ніж Косів. Під Косовом, де ми знайшли чудову локацію, зсувів не було. Там пологі схили, листяні дерева і повна безпека”, – пише прикарпатець.

За його словами, місцевість дуже схожа на зображену в фільмі “Володар перснів”. Поряд є невеличка річка, ставок і власна електрична підстанція.

За словами автора, Косів – чудове старовинне містечко біля підніжжя Карпат. Тут є гірськолижний курорт, знаменитий водоспад Гук, багато музеїв, готелів і ресторанів. Це центр народного мистецтва Гуцульщини. Крім цього, Косівщину ще за Австро-Угорщини та Польщі вважали “цілющим” краєм. Тут лікували легеневі захворювання, працювало кілька санаторіїв та пансіонатів.

На думку авторів проєкту, головна перевага косівського Гобітленда над верховинським – це  транспортні розв’язки та нові дороги.

“Наша локація рівновіддалена від трьох районних центрів Прикарпаття – Снятина, Коломиї і Верховини, та від двох обласних центрів – Івано-Франківська та Чернівців. До поліклініки і магазинчиків – менше кілометра. До гірськолижної траси – десять хвилин їзди на авто”, – зазначає Боєчко.

На території Гобітленда в Косові обіцяють, крім традиційних будиночків гобітів, побудувати 3-4 споруди на деревах, кілька купольних та кам’яних будівель, а ще – звести повноцінну кінну базу, облаштувати форелеві озера. Загалом у містечку планують розташувати 25-30 хатинок. Розглядають і можливість створити копальню гномів, а також невеликий зоопарк. На території  планують вирощувати овочі, фрукти, ягоди, а перед будиночками висадити чимало квітів і кущів.

До дестинації прокладуть асфальтовану дорогу, тому локація має бути зручною для відвідувачів із дітьми й людей старшого віку.

“До Гобітхіла доводиться 500-600 метрів підійматися вгору, до Гобітленда буде прокладено асфальт. Людям старшого віку і родинам з маленькими дітьми тут, в Косові, буде комфортніше і безпечніше”, – стверджує він.

Роботи зі спорудження нового казкового містечка розпочнуться наступного тижня – тоді почнуть очищати територію від зарослів. До кінця осені організатори планують спорудити щонайменше 10 будиночків.

За словами Андрія Боєчка, реалізація такого ж проєкту в Рахові поки ставиться на паузу через останні природні катаклізми. Однак вона обов’язково продовжиться згодом.

Нагадаємо, що у Верховині збудували казкове містечко гобітів з озером, колибою і навіть будинками під землею. Ні, це не бутафорне кіношне місце, а справжня, реальна та екологічна локація. Більше у статті – “Жити в горах під землею”.

Однак згодом у Карпатах вирішили закрити містечко “гуцульських гобітів” для відвідувачів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!