На Городенківщині розшукують велике захоронення вояків 1916 року

 • Прикарпатці у рамках проекту “Велика війна: поховання та історична пам’ять” шукають поховання вояків.

  Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” Михайло Ковтун.

  «У с. Незвисько Городенківського району ми шукаємо велике захоронення 1916 року вояків І світової війни. У ті часи на території сіл Незвиська та Луки проходили жорстокі бої за переправу на Дністрі, загинув не один воїн. Загиблих поховали на горі біля села. На жаль, до нашого часу не збереглися документи з прізвищами полеглих. Старожили розказували, що там був великий цвинтар, але в часи радянської влади хрести знищили, а могили зрівняли з землею. Залишився тільки пам’ятний знак, який люди, в пам’ять про ті події відновлювали і доглядали», – розповідає Ковтун.

  Також пан Михайло додає, що згодом в рамках проекту планується розчистити знак та підхідну стежку та постараються знайти прізвища заборонених у Незвиську в часи І світової війни.

  «Будемо вдячні, якщо Ви повідомите й про інші поховання на території Прикарпаття. І, також, цікавить, можливо, хтось володіє ще якимись фактами про захоронення в с. Незвисько», – закінчує прикарпатець.

  Світлина від Михайла Ковтуна.Світлина від Михайла Ковтуна.Світлина від Михайла Ковтуна.Світлина від Михайла Ковтуна.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!