На госпіталізацію – чотири години: франківські медики назвали ознаки інсульту

 • Василь із Яремчанщини на стаціонарному лікуванні вперше.

  «До своїх 46 я не знав що таке лікарня та й узагалі був упевнений, що гуцули не хворіють, — каже чоловік. — Вдень ще рубав дрова біля хати, а за вечерею дружина помітила зміни на обличчі…».

  Наступного дня лікарі діагностували в чоловіка інсульт, виявили вогнища ураження мозку і лицевого нерва, повідомляє КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

  «Раптова слабість, оніміння кінцівок чи зміни на обличчі, — це ознаки інсульту, тому одразу ж треба викликати невідкладну медичну допомогу, — говорить завідувачка відділення цереброваскулярної патології Галина Хлібейчук. — У разі потрапляння до нас в межах чотирьох годин ми проводимо тромболітичну терапію безкоштовним препаратом «Актилізе», який розчиняє тромб. У протилежному випадку лікуємо наслідки, які вплинули на пошкоджену ділянку мозку. На жаль, дуже часто ці наслідки призводять до інвалідизації.».

  Франківчанину панові Миколі 66. Крім інсульту в чоловіка виявили ще й коронавірус. «Хоча ми мали подвійні труднощі під час лікування, проте пацієнт був госпіталізований до чотирьох годин, ми провели тромболітичну терапію і маємо позитивний результат, — пояснює лікарка. — Дуже швидко чоловік почав рухати ногою та рукою, переміщатися по палаті».

  До інсульту пан Микола працював водієм та оператором котельні в одному з місцевих вишів. Сьогодні чоловік налаштований на цілковите одужання. Каже, хоче «набутися ще з онуками…».

  Нагадаємо, що франківська обласна лікарня завчасно відкрила відремонтоване відділення екстреної допомоги 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!